Práčky i toalety patria na zberný dvor

Väčšina z nás nemá pred domom zaparkovanú dodávku, a tak je prevoz akéhokoľvek spotrebiča, väčšieho kusu nábytku či matracov komplikovaný. To však neoprávňuje nikoho, aby nechával časti svojho interiéru v stojisku kontajnerov.

Nielen na Vrbovskej ceste sú v stojisku spotrebiče. (Autor: am)

Takéto „vyhodenie“ odpadu nie je totiž ničím iným ako založením čiernej skládky, pretože pracovníci zberovej spoločnosti odvážajú iba to, čo je v kontajneri. Ak teda renovujete alebo sa vám čosi pokazilo a starý spotrebič ste museli nahradiť novým, postarajte sa o riadnu likvidáciu starých vecí, a to odvozom na zberný dvor na Žilinskej ceste v Piešťanoch.

Požiadajte o pomoc známych alebo si dodávku na čas prenajmite – možností je niekoľko. Neukladajte však odpad do stojísk kontajnerov, pretože tam bude odstavený ešte niekoľko týždňov, kým mesto nezabezpečí likvidáciu týchto skládok – z peňazí všetkých obyvateľov mesta.

346 Shares

Najnovšie správy

Približne mesiac trvajúca obnova detského ihriska na Javorovej ulici v Piešťanoch sa skončila. Jej výsledkom je farebné, pútavé, ale najmä…
  • 28.07.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
Školy na Slovensku sa nikdy celoplošne nezavrú. Prisľúbila to na tlačovom brífingu koaličných strán poslankyňa Národnej rady SR Anna Zemanová…
  • 28.07.2021, 00:01
  • Spravodajstvo
streda, 28. júla 2021
Meniny má Krištof, zajtra Marta