Do práce na bicykli: Piešťanci najazdili rekordný počet kilometrov

• Piešťany
  • 21. júla 2021, 14:48

Piešťany sa do národnej kampane Do práce na bicykli, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách zapájajú od jej vzniku. V tomto roku to bolo už ôsmykrát a na bicykloch sme do práce najazdili rekordných 25 991,46 km.

Ilustračné foto. (Autor: TSK/(vd)/Supa)

Do celonárodnej kampane Do práce na bicykli sa tento rok zapojilo 91 samospráv a 11 358 účastníkov. Na bicykli celkovo najazdili 1 715 385,69 km. Informovalo o tom Mesto Piešťany prostredníctvom svojej webstránky.

V rámci najazdených kilometrov mesto Piešťany skončilo na 16. mieste spomedzi 91 zapojených samospráv z celého Slovenska.

V Piešťanoch sa do súťaže zapojilo 44 tímov, ktoré tvorilo 165 jednotlivcov a 26 zamestnávateľov. Oproti roku 2020, kedy sa do súťaže zapojilo 32 tímov, 99 cyklistov a 19 zamestnávateľov, bol v tomto roku záujem o kampaň v našom meste podstatne väčší. Dokazujú to aj odjazdené kilometre na bicykloch. V roku 2020 sme najazdili 12 579 km, počas tohtoročného júna to bolo 25 991 km. Prekonali sme tak doteraz najúspešnejší rok 2017 s počtom 23 928 odjazdených km.

V kategórii jednotlivcov za najviac najazdených km sa na prvom mieste umiestnil Rastislav Ondica, ktorý počas trvania kampane najazdil 1 848,86 km s počtom jázd 38.

V kategórii jednotlivcov za najviac najazdených jázd je na prvej priečke Tomáš Poláček, ktorý s počtom 48 jázd najazdil 68,88 km.

Prvé miesto za najviac najazdených km v kategórii tímy získal tím Diplomati s 41 72,57 km a 116 jazdami. V rovnakej kategórii s počtom najazdených jázd tento rok vyhral Šarkan tím s počtom jázd 170 a najazdenými 416,94 km.

Najaktívnejší zamestnávateľ zapojený do súťaže v roku 2021 v rámci piešťanskej samosprávy je firma ARGUS, spol. s.r.o., ktorá mala v súťaži osem tímov, spolu nabicyklovali 1 960,59 km, absolvovali 858 jázd a ušetrili 585,01 kg CO2.

Do súťaže sa každoročne zapájajú aj zamestnanci Mestského úradu Piešťany.V tomto roku radnica vytvorila 5 tímov a do práce na bicykli jej zamestnanci najazdili 1 094 km. Zo zamestnancov mesta bola najusilovnejšia Beáta Palkechová, ktorá do práce najazdila 255 km.

11 358 súťažiacich z 3 448 tímov po celom Slovensku najazdilo počas júnovej kampane Do práce na bicykli 1 715 385,69 km počas 232 708 jázd a nevyprodukovalo tak 513 067,65 kg CO2.