Požiar obilia a pracovného stroja v Maduniciach

  • Spravodajstvo / Región
  • 20. júla 2021, 00:01

V piatok 16. júla krátko pred 17. hodinou vznikol požiar obilia na koreni a slamy za obcou Madunice. Na miesto bola vyslaná hasičská jednotka z Hlohovca so štyrmi príslušníkmi a dvomi hasičskými cisternami.

Vzniknutá škoda bola predbežne stanovená na hodnotu 10-tisíc eur. (Autor: KR HaZZ Trnava)

Po príchode zistili, že oheň sa rozšíril na rozlohu približne 500×100 metrov. Keďže sa šíril rýchlo, veliteľ zásahu nariadil na lokalizáciu a likvidáciu požiaru použiť požiarne lišty na hasičskej technike. Počas hasiacich prác prišlo k dymeniu odstaveného traktora s balíkovačom. Na likvidáciu požiaru pracovného stroja boli použité práškové hasiace prístroje spolu s vysokotlakovým prúdom vody.

Požiar, ktorý zachvátil aj blízky háj, sa hasičom podarilo zlikvidovať. Na dohasenie kôp slám bola použitá poľnohospodárska technika spolu s vysokotlakovým prúdom. Po úplnom uhasení plameňov si požiarovisko prevzal správca.

K zásahu boli povolané aj dobrovoľné hasičské zbory z obcí Veľké Kostoľany a Madunice. Pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu. Vzniknutá škoda bola predbežne stanovená na 10-tisíc eur, hasičom sa podarilo uchrániť majetok v hodnote 100-tisíc eur. Zisťovateľ príčin požiaru stanovil ako jeho dôvod prevádzkovo-technickú poruchu.

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
nedeľa, 21. apríla 2024
Meniny má Ervín, zajtra Slavomír