Sága rodiny Corleonovcov ukazuje zhubnosť mafiánskeho vplyvu

  • Knihy
  • 19. júla 2021, 00:02

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

(Autor: martinus.sk)

„Za každým veľkým majetkom je nejaký zločin,“ výrok francúzskeho spisovateľa Balzaca, je mottom kultového románu Krstný otec, ktorý napísal Mario Puzo, americký spisovateľ talianskeho pôvodu už pred vyše polstoročím. Don Vito Corleone, boss bossov, je hlavným hrdinom sugestívneho príbehu, ktorý opisuje fungovanie mafiánskych praktík, organizovaného zločinu a krvnej pomsty.

Sága rodiny Corleonovcov ukazuje zhubnosť mafiánskeho vplyvu na finančných magnátov aj policajné špičky. Puzo vytvoril dnes už klasický román americkej literatúry 60. rokov. Fascinujúci dej, majstrovsky vyrozprávaný vo viacerých časových rovinách, dokonalé opisy a charakteristiky postáv a výborné dialógy sú pre čitateľa ponukou, ktorá sa neodmieta. Podľa románu bol natočený rovnomenný a rovnako úspešný film.

Ivana Papcunová

24 Shares

Najnovšie správy

Približne mesiac trvajúca obnova detského ihriska na Javorovej ulici v Piešťanoch sa skončila. Jej výsledkom je farebné, pútavé, ale najmä…
  • 28.07.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
Školy na Slovensku sa nikdy celoplošne nezavrú. Prisľúbila to na tlačovom brífingu koaličných strán poslankyňa Národnej rady SR Anna Zemanová…
  • 28.07.2021, 00:01
  • Spravodajstvo
streda, 28. júla 2021
Meniny má Krištof, zajtra Marta