Tipy na to, ako si vybrať správny toner do tlačiarne

  • Inzercia
  • 16. júla 2021, 13:00

Tlačiarne sú pri práci s počítačom jedným z najpoužívanejších nástrojov. Aby však fungovali správne, je pri nich potrebné vykonávať aj pravidelnú údržbu, ktorá najčastejšie súvisí s výmenou tonera. Ako si toner vybrať a správne ho nastaviť sa dozviete v tomto článku.

Zdroj obrázku: Proxima Studio / Shutterstock.com

Tlačiarne dnes patria medzi najčastejšie doplnky k počítaču a môžeme ich vidieť nielen v kancelárskych priestoroch, ale aj v bežných domácnostiach.

Tým, že sú tak využívané je však pri nich nutné pravidelné vymienanie farby do tlačiarne, ktorá sa pochopiteľne používaním míňa.

Aj pri farbe do tlačiarne však platí, že sa líšia svojím typom či značkou a nie každá farba bude s tlačiarňou, ktorú vlastníte kompatibilná.

Ako si vybrať správny toner?

Tonery sú komponent, v ktorých sa farba nachádza a bez ktorého by tlačiareň stratila svoju funkčnosť. Pri jeho výbere je dôležité dbať najmä na značku a typ tlačiarne, ktorú vlastníte.

Práve vďaka týmto informáciám totiž budete presne vedieť, aký typ tonera potrebujete kúpiť.

Ak teda vlastníte napríklad tlačiareň HP, je vhodné sa obhliadať po toneroch určených práve pre túto značku a typ.

Aké druhy tonera kúpiť?

Dnes sa môžete v internetových či bežných kamenných obchodoch s počítačovými doplnkami stretnúť buď s originálnym alebo alternatívnym tonerom do tlačiarne.

Ich rozdiel je len minimálny a kúpu jedného či druhého, by ste mali zvážiť najmä podľa toho, ako často vašu tlačiareň používate.

Pri každodennom tlačení však odporúčame kúpiť originálnu farbu do tlačiarne, s ktorou dostanete záruku tej najvyššej kvality farby a tlačenia.

Alternatívny toner zas odporúčame kupovať ľuďom, ktorí si potrebujú vytlačiť veci do práce či školy len raz za pár týždňov.

S touto alternatívnou farbou do tlačiarne totiž získate najlepší pomer ceny a kvality.

Nepozerajte sa na cenu

Posledným tipom pre vás, na ktorý by ste mali prihliadať pri výbere toneru je cena. V tomto prípade je však vhodné nekupovať lacné tonery, keďže tie nie vždy spĺňajú štandardy požadovanej tlače.

Zdroj obrázku:
Proxima Studio / Shutterstock.com

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Obchodný reťazec Hornbach plánuje postaviť ďalšiu predajňu pre domácich majstrov, záhradkárov a stavebníkov v Trnave. Stáť má v obchodnej zóne…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Kraj / Spravodajstvo
pondelok, 17. júna 2024
Meniny má Adolf, zajtra Vratislav