Stačí prísť a bicyklovať: Rezort Piešťany otvára požičovňu bicyklov

  • Inzercia
  • 16. júla 2021, 14:36

Obyvatelia Piešťan sa s obľubou presúvajú po meste na dvoch kolesách, za cykloturistikou sem prichádzajú aj výletníci a dovolenkári. Odteraz to budú mať oveľa jednoduchšie, vďaka novej požičovni môžu prísť do Piešťan na cykloturistiku aj bez veľkého balenia. Na výlety po Piešťanoch a okolí si môžu cykloturisti odteraz bicykel požičať v novootvorenej požičovni, ktorú prevádzkuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany.

(Autor: OO CR Piešťany)

Požičovňu prevádzkuje Rezort Piešťany, jeho výkonná riaditeľka Tatiana Nevolná hovorí: „V Piešťanoch je hustá sieť cyklochodníkov, ktorú Piešťanci využívajú na rýchle a ekologické presuny po meste. S bicyklom nemusia stáť v zápche, všade sa dostanú a nemajú problémy s parkovaním. Navyše je u nás jazda na bicykli aj skutočným oddychom, pretože cyklochodníky vedú cez krásne zákutia, ktoré príroda nadelila Piešťanom. To všetko sme chceli sprístupniť aj návštevníkom Piešťan. Odteraz stačí prísť, požičať si bicykel podľa vlastného výberu a výlet alebo dovolenka sa môže začať.“

Foto: OO CR Piešťany

Piešťany ležia na Vážskej cyklomagistrále. Nielen priamo v kúpeľnom meste, ale aj v jeho okolí sú prakticky neobmedzené možnosti cykloturistiky pre každého. Jednoduchšie trasy, ako je napríklad okruh okolo Sĺňavy, zvládnu aj rodiny s deťmi, náročnejší cyklisti sa môžu vybrať do okolitej prírody a milovníci adrenalínových jázd si prídu na svoje na kopci Ahoj nad Piešťanmi, kde sa nachádza bike park s traťami rôznej náročnosti. Výbornou pomôckou pre cykloturistov v piešťanskom regióne je turistická a cyklistická mapa Považský Inovec Piešťany s vyznačenými cyklochodníkmi aj s tipmi na výlety.

Foto: OO CR Piešťany

Ako funguje požičovňa

Nová požičovňa ponúka horské bicykle. Požičať sa dajú na troch miestach: v hoteli Esplanade na Kúpeľnom ostrove, v hoteli Park na Nábreží Ivana Krasku a v pivárni Astoria v Sade Andreja Kmeťa. Pri požičiavaní bicykla treba predložiť doklad totožnosti, podpísať zmluvu o nájme veci a v hotovosti zaplatiť vratnú zálohu 50 eur za bicykel. Deň prenájmu bicykla stojí desať eur, za šesť eur sa dá dokúpiť turistická a cykloturistická mapa. V cene prenájmu je zahrnuté aj požičanie zámky.

Foto: OO CR Piešťany

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany:

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany spája subjekty cestovného ruchu v piešťanskom regióne – kúpele, mesto, hotely, reštaurácie, obce. V partnerstve sú všetci členovia silnejší, než by boli samostatne. Spoločný postup umožňuje propagovať celý región ako jednu destináciu, čo je dôležité pre cestovný ruch, a tým aj pre rozvoj regiónu.

Rezort Piešťany má 23 členov:

Mesto Piešťany, Mesto Vrbové, Obec Banka, Obec Bašovce, Obec Drahovce, Obec Jalšové, Obec Moravany nad Váhom, Obec Ostrov, Obec Rakovice, Obec Ratnovce, Obec Trebatice, Obec Veľké Orvište, , Centrum mesta Piešťany, Hotel Park****, Hotel Park Avenue****, IN VINO wine bar & shop, Mikroregión nad Holeškou, La Musica, Letisko Piešťany, Slovenské liečebné kúpele Piešťany, WHY NOT COFFEE?!, WINTER média, a. s., a Zuckmann Villa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 18. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom piknikov. Meniny má Vratislav.
  • 18.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 20. júna 2024
Meniny má Valéria, zajtra Alojz