Fakultná nemocnica v Trnave pripravuje trvalé vakcinačné centrum, otvorí ho v októbri

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 16. júla 2021, 00:01

Fakultná nemocnica v Trnave pripravuje zriadenie trvalého vakcinačného centra, ktoré by v prípade potreby dokázalo zabezpečiť očkovanie aj niekoľko rokov. Nemocnica ho po dokončení stavebných úprav podľa jej riaditeľa Vladislava Šrojtu plánuje otvoriť v októbri. Šrojta o tom informoval počas návštevy ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského v trnavskej nemocnici.

(Autor: red)

Fakultná nemocnica v Trnave zaočkuje denne 400 – 700 ľudí, od januára doteraz použila viac ako 65 tisíc dávok vakcíny Pfizer/BioNTech. Terajšie vakcinačné centrum je podľa Šrojtu provizórne, zriadené bolo na úkor priestorov psychiatrickej kliniky. Minister Lengvarský ocenil dobrú zaočkovanosť zamestnancov nemocnice, zaočkovaných je tu už 93 percent lekárov a 82 percent zdravotných sestier, celková zaočkovanosť, vrátane nezdravotníckeho personálu, je 76 percent.

Fakultná nemocnica v Trnave nemá momentálne ani jedného pacienta s ochorením COVID-19. Šrojta však informoval o pripravenosti nemocnice na prípadnú tretiu vlnu tohto ochorenia. Ak by prišla, nemocnica vyčlení jeden celý pavilón len pre pacientov s týmto ochorením, konkrétne bude pripravený pavilón infektológie. V prípade potreby však bude schopná reprofilizovať aj ďalšie lôžka.

V súvislosti s ambíciou vedenia trnavskej nemocnice postaviť úplne novú nemocnicu z prostriedkov z Plánu obnovy Lengvarský povedal, že podmienkou čerpania týchto peňazí je prijatie legislatívy, ktorá upravuje optimalizáciu siete nemocníc a jej ukotvenie v systéme. „Tento krok musí byť prvý, je to podmienka čerpania týchto peňazí,“ povedal o Pláne obnovy Lengvarský.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia