Výmena pochôdzneho povrchu lávky potrvá tri dni

Na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva informoval poslancov piešťanský primátor Peter Jančovič aj o stave reklamácie povrchu lávky pre peších a cyklistov vedúcej popri Krajinskom moste. Podľa jeho slov reklamáciu subdodávateľ povrchu lávky uznal, výmena sa uskutoční po prázdninách a z toho dôvodu bude lávka tri dni uzatvorená.

Kompozitný povrch sa po spustení do prevádzky začal odlupovať. (Autor: Juraj Sedlák)

Odlupovanie pochôdzneho povrchu lávky sa prejavilo len pár týždňov po jej odovzdaní do užívania potom, ako prešla rozsiahlou rekonštrukciou. Mesto túto skutočnosť reklamovalo u realizátora rekonštrukcie – firmy Lumiza. „Po rokovaniach Lumizy s dodávateľom a výrobcom kompozitných dosiek sa podarilo uplatniť reklamáciu na celkovú dodávku a budú vymenené kompozitné dosky v stopercentnom rozsahu plochy lávky za nové v priebehu septembra 2021,“ informovala nás pred časom Lumiza, ktorá lávku opravovala. Celkovo ide o výmenu povrchu 520 metrov štvorcových kompozitných panelov.

Lávku mesto uzavrelo 28. novembra 2019 na základe odporúčania statika pre jej havarijný stav. V lete v roku 2020 sa začala rekonštrukcia. Lávku slávnostne otvorili 26. marca 2021. Samotná oprava trvala osem mesiacov, zatvorená bola 16 mesiacov. Pôvodne vysúťažená cena rekonštrukcie bola 608-tisíc eur, ale na základe troch dodatkov k zmluve sa vyšplhala na konečných 721-tisíc eur. Mestu na ňu prispeli Trnavský samosprávny kraj (200-tisíc eur), Trnavská vodárenská spoločnosť (200-tisíc eur), Slovenský plynárenský priemysel (50-tisíc eur) a Slovak Telekom (50-tisíc eur).

S výberom pochôdzneho povrchu lávky to bolo od začiatku rekonštrukcie problematické. Ešte na jeseň minulého roka bola lávka sčasti pokrytá asfaltovým povrchom, ten však k podkladu nepriľnul a prvé mrazy asfalt vyduli. Následne došlo k odstráneniu asfaltu a náhrade kompozitom. No ani ten dlho nevydržal v neporušenom stave, a tak sa povrch lávky bude riešiť už tretíkrát.  

145 Shares

Najnovšie správy

Centrum voľného času Ahoj v Piešťanoch zorganizovalo v stredu 8. septembra v rámci náboru do záujmových krúžkov Deň otvorených dverí.
  • 19.09.2021, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
Dnes je pondelok 20. septembra. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava.
  • 19.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Od založenia Dobrovoľného hasičského spolku vo Vrbovom uplynulo minulý rok 140 rokov. Napriek tomu, že všetko bolo na túto významnú…
  • 19.09.2021, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
Dnes je nedeľa 19. septembra. Tento deň je Dňom vzniku Slovenskej národnej rady. Meniny má Konštantín.
  • 18.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. septembra 2021
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš