V Trnavskom kraji začínajú očkovať proti COVID-19 aj ľudí bez predchádzajúcej registrácie

  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo
  • 9. júla 2021, 14:08

Trnavský samosprávny kraj ponúka vo vybraných veľkokapacitných očkovacích centrách možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 aj bez predchádzajúcej registrácie. V Piešťanoch na Kúpeľnom ostrove platí táto možnosť už v piatok do 18:00 (vakcína Pfizer/BioNTech), v Trnave v Mestskej športovej hale v sobotu ( Pfizer/BioNTech) aj v nedeľu (Moderna) a v Dunajskej Strede v nedeľu ( Pfizer/BioNTech). K dispozícii bude pre takýchto záujemcov spolu 3 650 vakcín. Na očkovanie je potrebný doklad totožnosti, preukaz poistenca a vyplnené dotazníky.

(Autor: pror)

Počas víkendu však bude podľa riaditeľky odboru zdravotníctva Trnavského samosprávneho kraja Lucie Šmidovičovej fungovať všetkých päť očkovacích centier, v Skalici a v Strednej zdravotníckej škole v Trnave bude naďalej potrebná predchádzajúca registrácia.

„Budeme očkovať všetkými dostupnými druhmi vakcín, teda Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Sputnik V a v Trnavskom kraji bude mať premiéru vakcína Janssen z portfólia Johnson & Johnson. Tú budeme podávať v nedeľu 11. júna medzi 8:00 a 18:00 v Strednej zdravotníckej škole v Trnave,“ informovala agentúru SITA Šmidovičová.

Trnavská župa otvorila prvé tri veľkokapacitné očkovacie centrá ešte koncom februára v Trnave, Skalici a Dunajskej Strede, neskôr pribudli ďalšie v Trnave a v Piešťanoch. Zo začiatku sa v nich očkovalo len vakcínou od AstraZeneca. Od 1. mája začali tieto centrá očkovať aj vakcínou Pfizer/BioNTech, o týždeň neskôr Modernou a od 12. júna sa v Piešťanoch očkuje aj Sputnikom V.

Okrem toho v Trnavskom kraji zabezpečujú očkovanie proti COVID-19 aj nemocnice a polikliniky.

(SITA)

67 Shares

Najnovšie správy

Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 21.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 23. septembra 2023
Meniny má Zdenka, zajtra Ľubor