V Trnavskom kraji začínajú očkovať proti COVID-19 aj ľudí bez predchádzajúcej registrácie

  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo
  • 9. júla 2021, 14:08

Trnavský samosprávny kraj ponúka vo vybraných veľkokapacitných očkovacích centrách možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 aj bez predchádzajúcej registrácie. V Piešťanoch na Kúpeľnom ostrove platí táto možnosť už v piatok do 18:00 (vakcína Pfizer/BioNTech), v Trnave v Mestskej športovej hale v sobotu ( Pfizer/BioNTech) aj v nedeľu (Moderna) a v Dunajskej Strede v nedeľu ( Pfizer/BioNTech). K dispozícii bude pre takýchto záujemcov spolu 3 650 vakcín. Na očkovanie je potrebný doklad totožnosti, preukaz poistenca a vyplnené dotazníky.

(Autor: pror)

Počas víkendu však bude podľa riaditeľky odboru zdravotníctva Trnavského samosprávneho kraja Lucie Šmidovičovej fungovať všetkých päť očkovacích centier, v Skalici a v Strednej zdravotníckej škole v Trnave bude naďalej potrebná predchádzajúca registrácia.

„Budeme očkovať všetkými dostupnými druhmi vakcín, teda Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Sputnik V a v Trnavskom kraji bude mať premiéru vakcína Janssen z portfólia Johnson & Johnson. Tú budeme podávať v nedeľu 11. júna medzi 8:00 a 18:00 v Strednej zdravotníckej škole v Trnave,“ informovala agentúru SITA Šmidovičová.

Trnavská župa otvorila prvé tri veľkokapacitné očkovacie centrá ešte koncom februára v Trnave, Skalici a Dunajskej Strede, neskôr pribudli ďalšie v Trnave a v Piešťanoch. Zo začiatku sa v nich očkovalo len vakcínou od AstraZeneca. Od 1. mája začali tieto centrá očkovať aj vakcínou Pfizer/BioNTech, o týždeň neskôr Modernou a od 12. júna sa v Piešťanoch očkuje aj Sputnikom V.

Okrem toho v Trnavskom kraji zabezpečujú očkovanie proti COVID-19 aj nemocnice a polikliniky.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia