Hasiči odstraňovali hniezdo sršňov v materskej škole

Dlhotrvajúce sucho a teplé počasie sa odzrkadľuje aj v podobe hasičských výjazdov. Tí piešťanskí za uplynulý týždeň vyrážali hneď k niekoľkým požiarom trávy a porastu, no okrem toho asistovali pri dopravnej nehode a odstraňovali hniezdo sršňov z areálu škôlky.

V areáli škôlky na Považskej ulici hasiči likvidovali sršne na strome. (Autor: OR HaZZ Piešťany)

V pondelok 28. júna približne o piatej popoludní hasiči vyrážali do Chtelnice, aby uhasili požiar suchej trávy a pňa. Horela tam plocha so šírkou päť a dĺžkou sto metrov, zadymená bola i tamojšia cesta. Na likvidáciu použili vysokotlakový prúd vody.

Na druhý deň o pol štvrtej ráno asistovali pri dopravnej nehode na diaľnici D1, o ktorej viac píšeme na strane 2. Hasiči v tomto prípade vytekajúce prevádzkové kvapaliny posypali sorbentom a vykonali na aute protipožiarne opatrenia. Pretočili ho na kolesá a odtiahli na krajnicu. Počas tejto záchrannej akcie sa prechádzajúcemu kamiónu podarilo vraziť do kužeľov na vozovke a len tesne sa vyhol cestárskemu vozidlu.

Rovnako v utorok 29. júna vyrážali traja hasiči na Ategu k Okresnému súdu Piešťany. Nahlásená tam bola bomba, ktorú nenašli. Ďalší výjazd v tento deň bol k požiaru trávy a kríkov pri železničnej trati v Piešťanoch a len o pár hodín neskôr opäť smerovali k požiaru trávy – tentoraz smerom na hať Drahovce. Oba zlikvidovali vysokotlakovým prúdom.

Vo štvrtok 1. júla hasičov privolali do areálu Materskej školy na Považskej ulici v Piešťanoch, aby zlikvidovali hniezdo sršňov. Nachádzalo sa vo výške približne štyri metre na strome, a tak hasiči použili rebrík, lano, špeciálny oblek a hniezdo zhodili do pripraveného vreca. Učiteľku upozornili, aby sa v daný deň zdržiavali obďaleč, pretože tam môže byť rozdráždený hmyz.

Posledný výjazd mali v piatok 2. júla na Bodonu, kde opäť vysokotlakovým prúdom vody likvidovali požiar trávy s rozlohou 5×20 metrov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor