Talentovaný Lucas Kubo vyhral svoje prvé preteky v kariére motokárového jazdca

  • Šport
  • 3. júla 2021, 09:00

V Trebaticiach sa 19. júna konalo tretie kolo Slovenského kartingového pohára. Počasie prialo aj domácim pretekárom, to sa ukázalo na ich výkonoch. Skvelé výsledky dosiahol TM KART Racing Team z Ostrova, ktorý vedie skúsený dlhoročný pretekár a reprezentant Slovenska v kartingu Tomáš Mišík. Ten svojich zverencov pripravuje a otvára im dvere do kartingového sveta a práve Trebatice boli toho príkladom, kde ukázali svoje kvality.

Lucas Kubo so svojím trénerom Tomášom Mišíkom. (Autor: Marcel Kubo/Tibor Barborík)

Po Mišíkovom boku vyrastá nová generácia pretekárov, o ktorých sa stará a odovzdáva im všetky skúsenosti. Jedným z nich je Lucas Kubo, ktorý má len šesť rokov a je rodák zo Sokoloviec. Na svojich prvých pretekoch v Trebaticiach predviedol skvelý výkon a vo svojej kategórii zvíťazil. Súperom dal najavo, že už v takomto mladom veku sa vie dostatočne pripraviť a trénovať, aby mohol dosahovať pódiové umiestnenia.

„Lucasko je malý talentovaný pretekár. Už pri prvých zoznamovaniach s motokárou sme vedeli, že musí v tomto športe pokračovať. Vidím v ňom veľký potenciál, avšak za skvelými výsledkami sa skrývajú hodiny poctivého trénovania a prípravy,“ povedal Tomáš Mišík.

Poctivá príprava v každom tréningu ukazuje veľké zlepšenia. Práve to ho posúva vpred a dáva mu nádej, že keď bude takto pokračovať, môže raz bojovať o titul majstra Slovenska a v budúcnosti sa môže rovnať s tými najlepšími na európskej alebo svetovej úrovni.

Po úspešnom vystúpení v Trebaticiach sa celý tím presunie na tréningové dni do susedného Rakúska. Na okruhu v Bruck an der Leitha sa Lucas ešte nezúčastnil, preto bude trénovať, aby sa stotožnil s dráhou a bol pripravený na nadchádzajúce preteky Slovenského kartingového pohára, ktoré sa uskutočnia 10. júla v tomto v dolnorakúskom meste.

„Lucaskovi za celý TM KART Racing Team držíme palce a budeme robiť maximum, aby dosahoval veľké úspechy, aké som dosiahol aj ja v tomto športe,“ dodal Mišík.

Tatiana Ševečková

448 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 24. septembra 2023
Meniny má Ľubor, zajtra Vladislav