V Piešťanoch vznikne prvý zelený logistický park na Slovensku

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 30. júna 2021, 00:01

GARBE Industrial Real Estate GmbH, popredný špecialista na logistické a priemyselné nehnuteľnosti v Nemecku a Holandsku vstúpil na slovenský trh, kde získal pozemok s územným rozhodnutím s rozlohou 70 000 m2. Garbe na Slovensko vstupuje po úspešnom vstupe na český trh a v Piešťanoch plánuje výstavbu dvoch priemyselných nehnuteľností s celkovou rozlohou 26 000 m2. Jednu s rozlohou 18 000 m2 a druhú s rozlohou 8 000 m2.

(Autor: Garbe Industrial Real Estate GmbH)

Nový Garbe Green Park Piešťany bude postavený v súlade s najvyššími európskymi štandardmi v oblasti udržateľnosti. Obe budovy budú vďaka vzduchom poháňaným tepelným čerpadlám s fotovoltaickým panelom počas prevádzky takmer uhlíkovo neutrálne. Lokálny zdroj vody napojený na cirkulárny systém zaistí ich optimálnu spotrebu a recykláciu. Náklady na prevádzku parku budú vďaka vlastným energetickým zdrojom minimálne.

Ochrana životného prostredia a vysoká kvalita našich nehnuteľností je pre nás veľmi dôležitá. Chceme spolupracovať so spoločnosťami, ktoré tieto hodnoty zdieľajú. Sme nemecká rodinná firma a vychádzame z tých najvyšších európskych štandardov. Tie prispôsobujeme potrebám miestnych firiem s cieľom zaistiť ideálne prostredie pre výrobu či logistiku,“  povedal k akvizícii Martin Polák, managing director Garbe pre strednú a východnú Európu.

Doplnil ho Martin Stratov, zodpovedný za obchodné aktivity Garbe na Slovensku a v Českej republike: „Som rád, že pokračujeme v našich aktivitách a úspešne vstupujeme na slovenský trh. Nový pozemok má územné povolenie a pracujeme na stavebnom povolení, ktoré očakávame v najbližších mesiacoch. Veríme, že zákazníci ocenia možnosť stavať ihneď. Lokalitu sme vyberali viac ako starostlivo,“ dodal. 

Garbe Green Park Piešťany sa nachádza 300 m od diaľničného zjazdu na Piešťany, 80 km od Bratislavy a 110 km od Žiliny. Ponúka tak jednoduché spojenie pre ďalšie trhy nielen v strednej Európe. Zastávka hromadnej dopravy sa nachádza na hranici parku.

O Garbe Industrial Real Estate GmbH

Garbe Industrial Real Estate GmbH je popredná platforma pre logistiku a kancelárske priestory v Nemecku a Európe. Firma so sídlom v Hamburgu je už na trhu viac ako 30 rokov a za túto dobu sa stala kľúčovým nezávislým partnerom pre spoločnosti poskytujúce službu v rámci dopravného, logistického a výrobného priemyslu. Garbe vyvíja, nakupuje, predáva, spravuje a financuje vysoko kvalitné komerčné nehnuteľnosti v atraktívnych európskych lokalitách. V súčasnej dobe má Garbe v správe prenajímateľné priestory s rozlohou okolo 4 miliónov štvorcových metrov v celkovej hodnote 7 miliárd euro, vďaka čomu dokáže investorom ponúknuť flexibilné investičné stratégie (k marcu 2021).

TS

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V úvode apríla sa na Banke konalo jarné upratovanie obce. Organizovala ho obec od ôsmej hodiny rannej až do obeda,…
  • 15.04.2024, 16:46
  • Spravodajstvo
pondelok, 15. apríla 2024
Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica