Vnútroblok na Teplickej chcú obnoviť z eurofondov

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 28. júna 2021, 00:02

Obnovou vnútrobloku na Teplickej ulici v Piešťanoch by sa vytvorili dve dominantné estetické a multifunkčné centrá, priestor pre oddych a socializovanie pre všetky vekové kategórie s reprezentatívnym charakterom. Z eurofondov chce radnica do tohto projektu investovať 202 624 eur.

(Autor: Supa)

Rekonštrukciou vnútrobloku na Teplickej plánuje radnica zabezpečiť premenu verejného priestoru na polyfunkčný, estetický a dlhodobo využívaný areál. Cieľom revitalizácie je zveľadenie spoločného priestoru a herných aktivít, obnovenie priestoru pre hry detí školského a predškolského veku v exteriéri.

Vzniknúť by mali oddychové zóny s možnosťami stolovania prístupného aj pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu. Súčasťou obnovy priestoru bude rekonštrukcia existujúceho chodníka, doplnenie nových spevnených plôch, regenerácia zelene, realizácia pitnej fontánky a hmlovej brány.

Táto lokalita bola pre obnovu zvolená z dôvodu, že sa nachádza priamo v centre mesta na sídlisku s približne 1200 obyvateľmi. Tomuto priestoru sa dlhodobo nevenovala žiadna pozornosť a dlhší čas je len v stave údržby. V prípade schválenia projektu by sa rekonštrukčné práce mali začať v júni 2022.

Podstatnú časť projektu vo výške 202 624 eur zaplatí mesto prostredníctvom eurofondov. Z Integrovaného regionálneho operačného programu bude na projekt poskytnutých 192 492 eur. Mesto Piešťany sa bude v prípade schválenia projektu na obnove podieľať sumou 10 131 eur.  MsÚ Piešťany

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam