Na Námestí 1. mája opravili chodník, časom pribudne okružná križovatka

Obyvatelia, ktorých cesty pravidelne križujú Námestie 1. mája v Piešťanoch, si iste všimli vynovený kus chodníka neďaleko priechodu pre chodcov. Je to malá úprava, ktorú by časom mala nahradiť väčšia rekonštrukcia.

Chodník na Námestí 1. mája vydláždili a vyrovnali. (Autor: am)

Križovatka ulíc Štefánikova a Kuzmányho, ktorá je aj Námestím 1. mája, má nový kus chodníka. „Na jar sme čistili chodníky, lebo do nich prerastala tráva. Popritom sme zistili, že chodník v spomínanom úseku je podstatne širší a väčší, ako bol pôvodne viditeľný,“ povedala nám Hana Dupkaničová, riaditeľka Služieb mesta Piešťany, ktoré robili čistenie aj úpravu tejto komunikácie pre peších.

„Keď sme chodník celý otvorili, rozhodli sme, že tam položíme dlažbu, aby to bolo rovnejšie. Trošku sa skosili vysoké hrany obrubníka a o kúsok vedľa sme dali lavičku,“ priblížila riaditeľka zámer malej obnovy. Posunutý bude ešte priechod pre chodcov, aby priamo nadväzoval na zostup z chodníka.

Boli to len jednoduché práce, keďže celá križovatka má časom dostať novú podobu. Radnica v tomto mieste plánuje vybudovať okružnú križovatku, preto ani služby mesta nevykonávali žiadne nákladné zásahy. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor