V Trnave ponúkli za nepokosené trávniky bezplatný vstup na kúpalisko

  • Kraj / Spravodajstvo / Región
  • 18. júna 2021, 11:15

Obyvatelia ulíc, ktorých sa ponuka na bezplatný vstup na kúpalisko týka, môžu mať s kúpaním problém, pretože kapacita kúpaliska Castiglione je pre platné protipandemické opatrenia limitovaná.

© mytrnava.sme.sk

Za nepokosené trávniky ponúka Trnava obyvateľom dvadsiatich ulíc kompenzáciu v podobe bezplatného vstupu na kúpalisko Castiglione. Ponuka platí od 18. do 25. júna, návštevníkom z dotknutých ulíc stačí ako vstupenka na kúpalisko občiansky preukaz. Podľa údajov z evidencie obyvateľstva má trvalý pobyt na týchto uliciach takmer 19-tisíc Trnavčanov.

Trnava vlani vo verejnom obstarávaní vybrala štyri firmy, ktoré získali zmluvy na kosenie verejných plôch v meste. Čas kosenia si určuje mestský úrad podľa svojho harmonogramu. „Presný rozsah prác, ktoré boli vykonané mimo harmonogramu, nie je zatiaľ známy. Oneskorenie nie je dramatické, napriek tomu sme chceli ľudí obzvlášť v tomto horúcom počasí potešiť malou kompenzáciou,“ povedala hovorkyňa trnavskej radnice Veronika Majtánová. Dodávateľskú firmu podľa nej dôrazne upozornili na nedostatky, radnica si zmluvnú pokutu zatiaľ neuplatní.

Obyvatelia ulíc, ktorých sa ponuka na bezplatný vstup na kúpalisko týka, môžu mať s kúpaním problém. Kapacita kúpaliska Castiglione je pre platné protipandemické opatrenia obmedzená a v prípade horúčav sa stáva, že sa tam nedostane každý záujemca. Bežné vstupné pre Trnavčanov je tu stanovené na tri eurá, pre obyvateľov iných miest a obcí šesť eur.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 15. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor