Mladé veslárske nádeje brali na majstrovstvách Moravy cenné kovy

  • Veslovanie / Piešťany / Šport
  • 10. júna 2021, 11:39

Po dlhšom čase piešťanský veslársky klub opäť zložil párovú štvorveslicu dorasteniek, ktorá hneď pri prvom spoločnom vystúpení pripravila príjemné prekvapenie. V nedeľňajšom finále v tesnom finiši zvíťazila s časom 5:25,53. Dorastenky sa predstavili aj na dvojskifoch, lepšie sa darilo posádke Simona Weizsová, Anna Kublová ktoré nakoniec obsadili druhé miesto. Dievčatá Sofia Gono a Aneta Ferancová si vyveslovali celkové 7. miesto.

(Autor: Veslársky klub Sĺňava Piešťany)

Suverénnu jazdu predviedol aj dorastenec Peter Strečanský, ktorý nenašiel premožiteľa a časom 5:34,73 suverénne zvíťazil. Darilo sa aj nadaným starším žiakom – v dvojskife Viktor Jurga a Alex Klein potvrdili minuloročnú skvelú formu a zvíťazili. Na skifoch si títo dvaja chlapci vyveslovali prvé a druhé miesto.

Jedným z ďalších príjemných prekvapení bolo tretie miesto v kategórii starších žiačok (14.ročných), ktoré si vybojovala Sára Kováčová. Emka Vavrová nedala žiadnu šancu súperkám na skife v starších žiačkach do 13 rokov, jednoznačne dominovala a vyhrala ako v rozjazdách, tak aj vo finálovej jazde. V Brne pretekali aj naše nové mladé nádeje a v dvojskife žiačok mladších obsadili Tamara Kublová, Tereza Grosová výborné druhé miesto. Terezka Grosová si tiež vyveslovala druhé miesto aj samostatne na skife.

Všetkým medailistom srdečne gratulujeme!

275 Shares

Najnovšie správy

sobota, 22. januára 2022
Meniny má Zora, zajtra Miloš