Davida zadržali na Teplickej ulici, v aute viezol pervitín

  • Piešťany
  • 7. júna 2021, 19:53

Policajti zadržali dvoch údajných dílerov drog, z toho jedného chytili v Piešťanoch. Vyšetrovateľ oboch obvinil z obzvlášť závažného zločinu a vo väzení si môžu posedieť na 10 až 15 rokov. Obe osoby sú stíhané väzobne.

Foto: Polícia SR - Trnavský kraj

Vo väzbe skončil ako prvý za drogy 41-ročný David. Piešťanskí policajti ho kontrolovali na AUDI A 8 v križovatke ulíc Teplická a Ovocná. V aute sa okrem neho nachádzala aj 41-ročná žena a niekoľko vreciek s kryštalickou látkou. Tie boli položené na podlahe pod sedadlami auta, ale aj v batožinovom priestore. Obe osoby policajti zadržali a látky zaistili. Podľa výsledkov predbežného skúmania išlo o pervitín. Drogy predával aj napriek tomu, že bol v roku 2016 na viac ako 7 rokov odsúdený za drogovú trestnú činnosť. Teraz mu za recidívu hrozí násobne vyšší trest.

Úspešný zákrok na drogy mali aj policajti v Dunajskej Strede. Pri domovej prehliadke našli a zaistili heroín a pervitín. Muža z drogovej trestnej činnosti usvedčili najmä viacerí zákazníci, ktorí od neho drogy dlhodobo kupovali. Vyšetrovateľ ho na základe dôkazov obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Vyšetrovateľ predložil spis prokurátorovi s návrhom na väzobné stíhanie 50-ročného muža. Sudca sa s návrhom stotožnil a na základe príkazu súdu bol muž eskortovaný do výkonu väzby.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor