Stretlo sa dvanásť statočných

  • Školy / Piešťany
  • 6. júna 2021, 00:02

Pred dverami Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch sa v sobotu 29. mája stretlo dvanásť najvytrvalejších absolventov ročníka 1957-1960, aby si pripomenuli slávnu XI. C profesora Michala Ščasného.

(Autor: Miroslav Klein )

V tejto triede sa zišlo viacero neskôr významných osobností slovenského i európskeho kontextu. Boli medzi nimi herec, dekan fakulty a dlhoročný riaditeľ SND Juraj Slezáček, vynikajúci výtvarník Dušan Junek, nukleárny chemik Martin Dobiaš, projektant a staviteľ vodných diel Ivan Škripeň, československý reprezentant a podnikateľ svetových rozmerov Anton Kajlich, vydavateľ a redaktor Juraj Staško, obetavý neurochirurg a cestovateľ Ivan Novák, ale aj traja zubní lekári, päť pedagógov i riaditeľky škôl a štyria inžinieri.

Toto stretnutie malo byť výročné, 60 rokov po maturite, no bolo len opravné namiesto roku 2020, keď nebolo možné pre pandémiu. Žiaľ, z 37 absolventov triedy už väčšina nežije alebo pre svoj zdravotný stav nemohli na pravidelné ročné stretnutie prísť. Každý bol však na ňom pripomenutý.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard