Stretlo sa dvanásť statočných

  • Školy / Piešťany
  • 6. júna 2021, 00:02

Pred dverami Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch sa v sobotu 29. mája stretlo dvanásť najvytrvalejších absolventov ročníka 1957-1960, aby si pripomenuli slávnu XI. C profesora Michala Ščasného.

(Autor: Miroslav Klein )

V tejto triede sa zišlo viacero neskôr významných osobností slovenského i európskeho kontextu. Boli medzi nimi herec, dekan fakulty a dlhoročný riaditeľ SND Juraj Slezáček, vynikajúci výtvarník Dušan Junek, nukleárny chemik Martin Dobiaš, projektant a staviteľ vodných diel Ivan Škripeň, československý reprezentant a podnikateľ svetových rozmerov Anton Kajlich, vydavateľ a redaktor Juraj Staško, obetavý neurochirurg a cestovateľ Ivan Novák, ale aj traja zubní lekári, päť pedagógov i riaditeľky škôl a štyria inžinieri.

Toto stretnutie malo byť výročné, 60 rokov po maturite, no bolo len opravné namiesto roku 2020, keď nebolo možné pre pandémiu. Žiaľ, z 37 absolventov triedy už väčšina nežije alebo pre svoj zdravotný stav nemohli na pravidelné ročné stretnutie prísť. Každý bol však na ňom pripomenutý.

77 Shares

Najnovšie správy

štvrtok, 20. januára 2022
Meniny má Dalibor, zajtra Vincent