V Ducovom má pribudnúť 140 rodinných domov

  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 4. júna 2021, 13:54

Počet obyvateľov malej obce by sa po vybudovaní novej obytnej zóny zvýšil z terajších približne 500 na viac ako tisíc.

(Autor: ducove.sk)

Obytná zóna s desiatkami rodinných domov, tromi bytovými domami a občianskou vybavenosťou má pribudnúť v lokalite Pri jazerách v obci Ducové v okrese Piešťany. Počet obyvateľov jednej z najmenších obcí v okrese, ktorá má približne 500 obyvateľov, by sa mal po vybudovaní zóny zvýšiť o viac ako 600. Vyplýva to zo zámeru pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie, ktorý predložila spoločnosť Euroscope. Obec Ducové leží v blízkosti Piešťan, na hranici Trnavského a Trenčianskeho kraja.

V prvej etape plánuje developer vybudovať južné napojenie zóny a 79 rodinných domov, v ďalšej etape 39 domov, materskú školu a bytový dom, v tretej dva bytové domy. So začiatkom výstavby by sa mohlo začať v polovici budúceho roka, s ukončením do konca roka 2027. V území má byť spolu 141 rodinných domov a 42 bytov. Pozemky pre rodinné domy budú mať rozlohu najmenej päťsto metrov štvorcových. Develeoper odhaduje investičné náklady na 20 miliónov eur bez DPH.

„Obytná zóna ponúka riešenie bývania v rodinných domoch, ako aj v malopodlažnej bytovej zástavbe. V území sa počíta aj s občianskou vybavenosťou. Predpokladá sa, že miesto priláka prevažne rodiny, ktorých členovia budú zamestnaní v priemyselných a logistických parkoch, budovaných v okolí. Prevažný smer dopravy bude prúdiť na obec Modrovka a odtiaľ sa rozptýli na diaľnicu D1,“ píše sa v zámere.

Obec Ducové je známa predovšetkým svojou archeologickou lokalitou Kostolec, kde sa každoročne konajú púte.

Zdroj: SITA

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia