Súd zrušil rozhodnutie o exemplárnej pokute za čierne stavby v Ratnovskej zátoke

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 3. júna 2021, 15:03

Krajský súd v Trnave dnes zrušil rozhodnutie Okresného úradu v Trnave, ktoré sa týka nepovolených stavieb v Ratnovskej zátoke v Piešťanoch a pokuty vo výške 145-tisíc eur pre spoločnosť Labonte. Súd vrátil okresnému úradu vec na ďalšie konanie a žalobcovi priznal nárok na náhradu trov konania v celom rozsahu.

Bearded Brothers WakeSoul zmenil názov na WakeSoul Beach Piešťany. (Autor: FB WakeSoul Beach Piešťany)

Krajský súd v Trnave pritom nespochybňuje, že spoločnosť Labonte pri stavbe plážového rezortu na brehu vodnej nádrže Sĺňava porušila stavebný zákon a stavala bez príslušných povolení. Problémom bol nesúlad rozhodnutia stavebného úradu mesta Piešťany a Okresného úradu v Trnave v prípade stavby vonkajšieho bazénu. „Nešlo o chybu v právnom posúdení veci, ale o procesnú chybu,“ povedal v zdôvodnení rozsudku súd. Proti rozsudku správneho súdu je prípustná kasačná sťažnosť.

Stavebný úrad mesta Piešťany rozhodol o pokute 145-tisíc eur za viaceré objekty bez stavebného povolenia, vrátane vonkajšieho bazéna. Druhostupňový správny orgán vo svojom rozhodnutí uviedol, že za vonkajší bazén nebol stavebník sankcionovaný, pričom pokutu ponechal v pôvodnej výške. Okresný úrad v Trnave by sa mal teraz s týmto nesúladom, ktorý sa týka najväčšej čiernej stavby plážového rezortu, vysporiadať. Súd si tiež všimol, že stavebný úrad mesta napísal, že zohľadnil všetky priťažujúce aj poľahčujúce okolnosti, pričom poľahčujúce neuviedol žiadne.

Spoločnosť Labonte postavila čierne stavby v Ratnovskej zátoke v roku 2019.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V úvode apríla sa na Banke konalo jarné upratovanie obce. Organizovala ho obec od ôsmej hodiny rannej až do obeda,…
  • 15.04.2024, 16:46
  • Spravodajstvo
Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 15. apríla 2024
Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica