Zábava a učenie hrou pri jedle? Spoznajte unikátny SHUFLIK!

  • Inzercia
  • 31. mája 2021, 10:41

Na Slovensko prichádza nový koncept balenia jedla, ktorý si pochvaľujú prevádzkovatelia reštaurácií i zákazníci. Nový obal je vhodný v rámci donášky, ale aj street foodu, je udržateľný a nezabúda na hygienu. Jeho názov znie Shuflik, pričom za zrodom tohto nápadu stoja Ivan Samko a Štefan Hanzely.

(Autor: Lupa production)

Myšlienka vyvinúť špeciálny ochranný obal na jedlo, ktorý pôsobí ako praktický organizér, vznikla v čase pandémie. Kým jeden zo spolumajiteľov Shufliku riešil problém, ako zdokonaliť rozvozy jedál, druhý z pozície konzumenta vnímal nedokonalosti donášky. Riešil najmä to, že obaly zaberajú príliš veľa miesta, prevádzky zabúdajú na súčasti objednávok a zákazníkovi často chýbajú základné veci, ako sú servítky.

Netrvalo dlho, podnikatelia dali hlavy dokopy a vyvinuli inovatívny box, jediný svojho druhu na svete. Shuflik je vytvorený z materiálu, ktorý je biologicky rozložiteľný. Je možné ho vyhodiť do kompostu, prípadne vyseparovať sčasti do papiera. Vďaka svojej dvojitej vrstve – dvojitej izolácii – obal nepotrebuje žiadne výstuže a jedlo vydrží dlhšie teplé. Prílohy sa vkladajú do samostatnej časti a vďaka prednej ventilácii sa balením neznehodnocujú.

Shuflik ešte k tomu spojil príjemné s užitočným. Okrem zážitku z jedla sa totiž zákazníci môžu zabaviť, prípadne niečo nové naučiť. Obal totiž vychádza s vrchnou potlačou v podobe hry, pričom každé tri mesiace sa tieto hry budú obmieňať. Aktuálne box vychádza s hrou Hláskovanie, Čosijak a Spoznaj zvieratká.

A napokon má Shuflik aj ambíciu pomáhať. Spoločne s HappyMove vytvorili tanečnú výzvu, ktorou chcú roztancovať celé Slovensko. Ak sa chcete zapojiť a pomôcť dvojročnému hendikepovanému Oliverovi z Piešťan, stačí sa naučiť jednoduchú choreografiu, natočiť sa a zavesiť video na sociálne siete. Za každé video Shuflik Oliverovi venuje jedno euro. Viac informácií nájdete vo facebookovej skupine Piešťanská výzva pre celé Slovensko.

647 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. decembra 2023
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich