Zábava a učenie hrou pri jedle? Spoznajte unikátny SHUFLIK!

  • Inzercia
  • 31. mája 2021, 10:41

Na Slovensko prichádza nový koncept balenia jedla, ktorý si pochvaľujú prevádzkovatelia reštaurácií i zákazníci. Nový obal je vhodný v rámci donášky, ale aj street foodu, je udržateľný a nezabúda na hygienu. Jeho názov znie Shuflik, pričom za zrodom tohto nápadu stoja Ivan Samko a Štefan Hanzely.

(Autor: Lupa production)

Myšlienka vyvinúť špeciálny ochranný obal na jedlo, ktorý pôsobí ako praktický organizér, vznikla v čase pandémie. Kým jeden zo spolumajiteľov Shufliku riešil problém, ako zdokonaliť rozvozy jedál, druhý z pozície konzumenta vnímal nedokonalosti donášky. Riešil najmä to, že obaly zaberajú príliš veľa miesta, prevádzky zabúdajú na súčasti objednávok a zákazníkovi často chýbajú základné veci, ako sú servítky.

Netrvalo dlho, podnikatelia dali hlavy dokopy a vyvinuli inovatívny box, jediný svojho druhu na svete. Shuflik je vytvorený z materiálu, ktorý je biologicky rozložiteľný. Je možné ho vyhodiť do kompostu, prípadne vyseparovať sčasti do papiera. Vďaka svojej dvojitej vrstve – dvojitej izolácii – obal nepotrebuje žiadne výstuže a jedlo vydrží dlhšie teplé. Prílohy sa vkladajú do samostatnej časti a vďaka prednej ventilácii sa balením neznehodnocujú.

Shuflik ešte k tomu spojil príjemné s užitočným. Okrem zážitku z jedla sa totiž zákazníci môžu zabaviť, prípadne niečo nové naučiť. Obal totiž vychádza s vrchnou potlačou v podobe hry, pričom každé tri mesiace sa tieto hry budú obmieňať. Aktuálne box vychádza s hrou Hláskovanie, Čosijak a Spoznaj zvieratká.

A napokon má Shuflik aj ambíciu pomáhať. Spoločne s HappyMove vytvorili tanečnú výzvu, ktorou chcú roztancovať celé Slovensko. Ak sa chcete zapojiť a pomôcť dvojročnému hendikepovanému Oliverovi z Piešťan, stačí sa naučiť jednoduchú choreografiu, natočiť sa a zavesiť video na sociálne siete. Za každé video Shuflik Oliverovi venuje jedno euro. Viac informácií nájdete vo facebookovej skupine Piešťanská výzva pre celé Slovensko.

0 Shares

Najnovšie správy

Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 18. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom piknikov. Meniny má Vratislav.
  • 18.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 19. júna 2024
Meniny má Alfréd, zajtra Valéria