Tablo ako karikatúra od mladej umelkyne

  • Mladí dnes / Školy / Piešťany
  • 29. mája 2021, 00:01

Pri tvorbe maturitného tabla sa študenti 4. A Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch rozhodli osloviť nádejnú mladú umelkyňu Simonu Bardoňovú, ktorá je čerstvou absolventkou Školy umeleckého priemyslu v Trenčíne.

Maturitné tablo 4. A triedy Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch. (Autor: Simona Bardoňová)

Keďže život je príliš krátky, aby sme všetko brali seriózne, od začiatku sme tablu chceli vdýchnuť jemný ironický podtón. Z tohto dôvodu sme si ako tému zvolili všetkými študentmi omieľanú ideu smetiarov (čím nechceme znevažovať ich prácu, ale vyjadriť im rešpekt).

Autorka k tejto myšlienke pristúpila spôsobom skarikaturizovania každého v triede, čomu sa nevyhli ani riaditeľ a triedna učiteľka. Zároveň sa jej podarilo vystihnúť postavy v činnosti, ktorá nesie určitú symboliku. Scéna obsahuje rôznorodé detaily, ktorých pochopenie a výklad necháme na šikovného pozorovateľa.

Naše tablo je teraz dočasne vystavené v lekárni Dr. Max na pešej zóne (za čo ďakujeme) a následne sa premiestni na čestné miesto na gymnáziu. Aj touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým zamestnancom školy za úžasné štvorročné obdobie, ktoré sme mohli na nej stráviť, a v neposlednom rade ďakujeme profesionálnemu prístupu autorky. Študenti 4. A Gymnázia Pierra de Coubertina

349 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 10. augusta. Tento deň je Dňom obetí banských nešťastí a Záhaľčivým dňom. Meniny má Vavrinec.
  • 09.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 10. augusta 2022
Meniny má Vavrinec, zajtra Zuzana