Slovenská pošta upozorňuje verejnosť na falošné pracovné ponuky na sociálnych sieťach

Slovenská pošta nikdy nevykonáva náborovú činnosť pracovníkov prostredníctvom sociálnych sietí a nikdy nepožaduje zaslanie kópie osobných dokladov prostredníctvom sociálnych sietí.

Ilustračné foto: am

Slovenská pošta upozorňuje verejnosť na podvodné ponuky práce, ktoré sa šíria po sociálnych sieťach v mene Slovenskej pošty. Neznáme osoby v tejto súvislosti požadujú zaslať kópie osobných dokladov priamo cez sociálnu sieť. Ako informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková, pošta nikdy nevykonáva náborovú činnosť pracovníkov takýmto spôsobom a nikdy nepožaduje zaslanie kópie osobných dokladov prostredníctvom sociálnych sietí. Občania by mali byť preto ostražití a nereagovať na podvodné pracovné ponuky.

Ak sa ktokoľvek cíti byť podvedený konaním neznámych osôb, mal by podľa Slovenskej pošty kontaktovať orgány činné v trestnom konaní, ktoré sú jediné oprávnené prípady prešetrovať.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 21.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 22. septembra 2023
Meniny má Móric, zajtra Zdenka