Směřička s náskokom na čele tabuľky strelcov: Dôležitý je tímový úspech

  • Šport / Futbal / Ostatné športy
  • 24. mája 2021, 06:55

Ak sa nestane nič neočakávané, tak Pobedimčan Martin Směřička bude najlepším strelcom tejto sezóny Varta Futsal Ligy.

Pobedimčan Směřička patrí aj k oporám futsalovej reprezentácie SR. © futsalslovakia.sk

Dve kolá pred koncom má na konte 19 gólov, druhý v poradí Adam Vrábel ich zaznamenal dvanásť. Slovenský reprezentant sa do našich končín vrátil po pôsobení v Slavii Praha a s Mimelom Lučenec sa mohol v sobotu predčasne tešiť z majstrovského titulu.

„Je to trošičku iný pocit, keďže sezóna nevrcholí zápasmi play-off a navyše sa hrá bez divákov. Z titulu sa napriek tomu veľmi tešíme. Teraz verím, že vyhráme aj zostávajúce stretnutia a udržíme si bilanciu so samými víťazstvami. Dúfam, že na posledný zápas proti Novým Zámkom budú môcť prísť aj naši fanúšikovia, aby sme sa im poďakovali a zodvihli trofej pred nimi,” hovorí Směřička.

„Vyhrať posledné dva zápasy je pre nás motiváciou. Hlavne na ten posledný sa veľmi teším. Prial by som si osláviť tento úspech s našimi priaznivcami,” doplnil bývalý hráč spomínanej pražskej Slavie či Pineroly.

Momentálne prevládajú aj u Směřičku pozitívne emócie, no sezóna 2020/21 bola v mnohých ohľadoch náročná ako nikdy predtým: „Ročník sa vyvíjal tak, ako sa vyvíjal. Mrzí ma, že futsal nebol v režime ako profesionálne športy, kde sa mohlo stále trénovať a hrať, takže bolo náročné pripravovať sa. Našťastie, hráči v Lučenci a národnom tíme Slovenska mali výhodu, že mohli trénovať na výnimku, s Mimelom sme hrali aj Ligu majstrov a čo sa týka reprezentácie, tak tam sme mali kvalifikáciu, čiže sme boli v rytme.

V tomto smere to bolo o niečo jednoduchšie, no tak či tak bolo náročnejšie držať sa vo forme. Hlavne v úvode ročníka bola forma o niečo slabšia. Postupne gradovala a som rád, že sme vyhrali titul s Lučencom a prvýkrát postúpili s národným tímom na EURO,” hodnotil uplynulé mesiace.

Aktuálny ročník teda napriek všetkým problémom priniesol úspech všade, kde sa dalo: „Je to krásne najmä skrz reprezentácie. Pre nás všetkých v národnom tíme to je obrovský úspech. Na klubovej scéne sme do sezóny ani s ničím iným, ako s cieľom vyhrať titul, nešli. Okrem toho sme sa chceli pokúsiť spraviť dobrý výsledok aj v Lige majstrov. Vyhrali sme prvý zápas, ale potom nám los prisúdil KPRF a to už bolo náročné,” uvedomuje si Martin Směřička.

Čo sa týka tabuľky strelcov, tak tú neregistroval. Až do posledného z turnajov FUTSAL CUP: „Príliš som si to nevšímal, až teraz na konci. Keď pred turnajom vyšla tabuľka strelcov, tak to začali riešiť spoluhráči a doberali si ma. Som rád, že sa mi podarilo streliť toľko gólov, no je to obraz hry a práce celého mužstva. Je jedno, či som tie góly strelil ja, alebo by to bol niekto iný. Hlavné je, že sme vyhrávali a na niekoho to už muselo vyjsť,” usmieval sa Martin Směřička.

Do konca samozrejme ostávajú ešte dve kolá, avšak je veľmi nepravdepodobné, že by jeho súčasných 19 gólov niekto vyrovnal alebo dokonca prekonal.

Zdroj: futsalslovakia.sk

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Obchodný reťazec Hornbach plánuje postaviť ďalšiu predajňu pre domácich majstrov, záhradkárov a stavebníkov v Trnave. Stáť má v obchodnej zóne…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Kraj / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 17. júna 2024
Meniny má Adolf, zajtra Vratislav