Kedy značku z cesty odstránia, nevedno

Mobilné dopravné značenie z odbočovacieho pruhu križovatky Krajinskej cesty s Bratislavskou v Piešťanoch mal kraj odstrániť už po skončení zimnej údržby. Onedlho sa končí máj a značka je stále na svojom mieste.

Mobilné dopravné značenie je na križovatke Krajinská-Bratislavská umiestnené už mesiace. (Autor: am)

„Mobilné dopravné značenie je umiestnené na poškodenom kanalizačnom poklope, aby nedošlo k ohrozeniu bezpečnosti vodičov a k poškodeniu ich vozidiel. Oprava poruchy sa uskutoční hneď po ukončení obdobia zimnej údržby,“ informovala nás Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja, ktorá spravuje Krajinskú cestu, a to ešte koncom januára, keď sme sa o značku zaujímali. Neskôr túto informáciu špecifikovali, že rekonštrukciu majú naplánovanú na koniec marca. „S jej realizáciou začneme v dohľadnej dobe, nakoľko obdobie zimnej údržby sa končí 15. marca, respektíve 31. marca,“ priblížili nám v marci zo Správy a údržby ciest TTSK.

Odvtedy však značka stojí na svojom mieste bez akýchkoľvek zmien. Kedy sa jej niekoľkomesačné, respektíve už azda aj ročné pôsobenie na ceste skončí, nevedno. Na otázku, čo sa deje, či ide naozaj len o kanalizačný poklop, alebo je problém väčší, a preto nie je možné ho hneď vyriešiť, sme odpoveď nedostali napriek tomu, že sme sa informovali ešte začiatkom minulého týždňa.

Odpoveď pre všetkých vodičov, ktorí sa dennodenne už niekoľko mesiacov pýtajú, kedy konečne nebudú musieť obchádzať mobilné značenie na križovatke, nemáme. Zostáva však dúfať, že leto tam značka naozaj nestrávi. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 12. júna. Tento deň je Svetovým dňom proti detskej práci. V roku 1935 sa v Piešťanoch narodil…
  • 12.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 13. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil