ObFZ Trnava predčasne ukončuje sezónu

ObFZ Trnava pristúpil k očakávanému rozhodnutiu vzhľadom na súčasnú situáciu a podmienky vykonávania športu na Slovensku. Je to už druhý súťažný ročník, ktorý sa neodohrá v plánovanom režime odohratých zápasov. V tejto príležitosti sa k celej situácii vyjadril samotný predseda zväzu Vladimír Hracho.

obfz trnava pohar
Ilustr. foto © ObFZ Trnava

Čo viedlo Výkonný výbor ObFZ po dohode s ŠTK ObFZ Trnava k predčasnému zrušeniu súťažného ročníka?

Ako u všetkých zväzov, ktoré čakali na postupné uvoľnovanie pandemických opatrení a pristúpili k ukončeniu súťaží, boli sme aj my v očakávaniach a po zverejnení nových opatrení sme boli tak povediac v nemom úžase. Klinček po hlavičke nastal v sobotu po úprave týchto pandemických opatrení, keď napokon športovanie v interiéroch je povolené bez testov, zatiaľčo v exteriéroch je nutný negatívny antigénový test nie starší ako 24hod a aj celou administráciou ako bolo vopred avizované. Pán prezident SFZ Ján Kovačik to opísal výstižne a to, že pre túto vládnucu garnitúru štátu je šport ako taký úplne nepodstatný a to nehovoríme o najkrajšom a najmasovejšom športe akým futbal je.

Boli to teda nastolené pandemické podmienky Úradom verejného zdravotníctva SR alebo ohlasy klubov, ktoré viedli k tomuto záveru.

VV ObFZ dal uznesenie ako a a kedy by mohol nastať tzv. reštart súťažného ročníka 2020/21. Ohlasy v takejto vypätej situácii budú vždy protipólne. My sme však riadiacim zväzom a žiadali sme od klubov len to, anby sa zodpovedne pripravovali (od 19.4. bolo uvoľnené opatrenia umožnujúce trénovať). Mali sme pripravené rôzne scénare, kedy by boli spokojné aj kluby na priečkach, ktoré su ohrozené zostupom, ale nemôžeme predsa medializovať všetko skôr ako to je oficiálne v platnosti. Navyše, sú tu aj súvislosti a nadväznosti na vyššie súťaže, tj. regionálny zväz či SFZ. Snažili sme sa aj držať odporúčaniam SFZ a ZsFZ.

Ako to teda bolo, najskôr VV v spolupráci so ŠTK odobrili reštart, ktorý mal pozitívnu, ale aj negatívnu odozvu. Nechýbala komunikácia medzi zväzom a klubmi?

Tak ako som už spomenul vyššie, VV ObFZ napísal a schválil možný reštart súťaží. Neschvaľoval opatrenia ohľadne postupov, zostupov a možných doplnení v súťažiach. Žijeme v dobe, kedy sa akékoľvek opatrenia menia zo dňa na deň, nebolo správne medializovať naše pripravované plány, kedže o pár dní mohlo a aj je všetko inak. Všetci sa musíme držať noriem a eliminovať možné pretrasanie na odvolacích orgánoch, veď ani nevieme či sa vôbec niektoré kluby prihlásia do novej sezóny. Čiže na otázku, či nechýbala komunikácia odpovedám, že v úradnej správe ŠTK bolo všetko podstatné verejne zverejnené. Ak niekto potreboval dodatočné vyjadrenia, boli sme k dispozícii a odpovedali sme každému, kto nás oficiálne kontaktoval. Komunikovať v tejto súvislosti nebudeme s nikým cez sociálne siete, čakali sme na konečné znenie pandemických opatrení pre šport, teda na niečo, čo nie je v našich rukách.

Aké su plány ďalej, kedy by sa mohol začať nový ročník?

Plán je jasný, chceli by sme začať čo najskor, aby sme mali odohraných čo najviach kôl, aby v prípade ďalšej vlny a pandemických opatrení boli v podstatne lepšej východiskovej situácii ako tomu bolo teraz. Dúfam, že kluby, ktoré sa nestotožňovali s potenciálnym reštartom vzhľadom na nedostatok času na prípravu, sa do začiatku nového ročníka pripravia k svojej spokojnosti. Naopak, kluby, ktoré boli pripravené už teraz na súťažný reštart ešte doladia svoju formu a tak sa z futbalu budú opať tešiť všetci zainteresovaní, tak ako tomu bolo po minulé roky. Štart nového ročníka súťaží ObFZ Trnava bude stanovený ako zvyčajne v úradnej správe ŠTK ObFZ Trnava.

Zdroj: ObFZ Trnava

0 Shares

Najnovšie správy

Už 31. ročník prehliadky historických vozidiel pod názvom Piešťanské Zlaté stuhy sa uskutočnil minulý týždeň od štvrtka do soboty na…
  • 14.06.2024, 06:11
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 15. júna 2024
Meniny má Vít, zajtra Bianka, Blanka