Po ročnej prestávke sa hral opäť tenisový Piešťany Cup

Na tenisových dvorcoch TK Kúpele Piešťany sa v uplynulom týždni po ročnej prestávke zapríčinenej
COVIDom-19 odohral tradičný medzinárodný turnaj Piešťany Cup, ktorý je súčasťou okruhu TENNIS
EUROPE JUNIOR TOUR, určeného pre najlepších tenistov vo veku do 14 rokov. Turnaja sa za zatvorenými
dverami „v bubline“ zúčastnilo spolu 96 hráčov zo 16 krajín sveta (okrem Európy mala tento rok
zastúpenie aj Čína).

Piešťanská tenistka Soňa Depešová. © TK Kúpele Piešťany

Počas víkendu sa odohrala kvalifikácia, do ktorej zasiahli aj dve domáce hráčky. Viac sa v nej darilo Stelle Švorcovej, ktorá po víťazstve nad Nerudovou (ČR) 7:5, 6:4 podľahla vo finále kvalifikácie Vavrovej (SR) 6:7, 3:6. Klára Klieštencová prehrala v 1. kole kvalifikácie so Slameníkovou (ČR) 6:7, 0:6.

Od pondelka do piatka prebiehali boje v hlavnej súťaži, prvé tri dni vonku na vonkajších antukových dvorcoch, semifinálové a finálové  zápasy vo štvrtok a piatok sa pre nepriaznivé počasie dohrávali v hale.

Vo dvojhre chlapcov sa na veľké prekvapenie do finále prebojovali dvaja kvalifikanti, Jacopo Vasami z Talianska a Linus Lagerbohm z Fínska. Prostredie v hale vo finále viac sedelo severanovi, ktorý si po víťazstve 6:2, 6:2 odváža domov pohár pre víťaza. Aj vo štvorhre chlapcov sa z víťazstva tešila fínska dvojica Alopeus, Paldanius, ktorá vo finále nedala po setoch 6:0, 6:1 šancu českému páru Mrva, Raštica. Nedarilo sa slovenským hráčom, z deviatich, ktorí sa predstavili v 1. kole, do druhého kola postúpil len Matej Markovič, kde však už nestačil na Engela z Nemecka. 

Nezdar chlapcov úspešne kompenzovali slovenské dievčatá, ktorých sa predstavilo v hlavnej súťaži až štrnásť! Do druhého kola z nich postúpilo osem, do štvrťfinále štyri, medzi nimi aj domáca stále len 13-ročná hráčka Soňa Depešová a najviac sa darilo Renáte Jamrichovej, ktorá prehrala až v semifinále s Dorou Miškovic z Chorvátska. Z víťazstva na turnaji sa nakoniec tešila prvá nasadená Mathilde Ngijol Carre z Francúzka, ktorá vo finále porazila Doru Miskovic 6:4, 6:3. Trofej z víťazstva vo štvorhre dievčat zostala na Slovensku, získali ju Renáta Jamrichová s Luciou Hradeckou po finálovom víťazstve 6:1, 6:1 nad Dorou Miskovic a Mariiouv Drobysheeva z Ukrajiny.

Napriek prísnym hygienickým opatreniam a nie ideálnemu počasiu sa turnaj vydaril, domáci aj zahraničný hráči a tréneri si pochvaľovali nielen organizáciu turnaja, ale aj príjemné prostredie v areáli a v meste Piešťany. 

TS

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína