Na Babete jazdil bez prilby a bez vodičáku, ale s dvoma promile

  • Kraj
  • 5. mája 2021, 13:21

Za jazdu pod vplyvom alkoholu hrozí 60-ročnému vodičovi trest odňatia slobody na jeden rok. Do rozhodnutia o vine a treste zostane v cele policajného zaistenia.

Polícia SR - Trnavský kraj

Dopravní policajti zastavili v utorok popoludní v Horných Orešanoch v okrese Trnava vodiča motocykla Babeta. Upozornil na seba netradičným štýlom jazdy, ale aj chýbajúcou prilbou na hlave.

„Pri kontrole hliadka zistila, že motocyklista ani nie je držiteľom vodičského preukazu. Následne ho podrobili dychovej skúške na alkohol, 60-ročný muž nafúkal viac ako dve promile. Policajti ho zadržali a eskortovali na policajnú stanicu. Muž je podozrivý z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ informovala trnavská polícia na sociálnej sieti. Za jazdu pod vplyvom alkoholu hrozí vodičovi trest odňatia slobody na jeden rok. Muž je riešený v tzv. super rýchlom konaní. Do rozhodnutia o vine a treste zostane v cele policajného zaistenia.

Polícia v súvislosti s týmto prípadom upozorňuje motocyklistov, že na akomkoľvek motocykli, aj keď je to len Babeta, sú povinní mať počas jazdy na hlave riadne upevnenú ochrannú prilbu. Rovnaké pravidlo platí aj pre spolujazdcov. Naviac, spolujazdcom môže byť iba osoba staršia ako 12 rokov.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 12. júna. Tento deň je Svetovým dňom proti detskej práci. V roku 1935 sa v Piešťanoch narodil…
  • 12.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 13. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil