Nové podmienky pre sektory na športoviskách, Husár chce od 8. mája spustiť všetky súťaže

  • Šport / Ostatné športy
  • 4. mája 2021, 11:53

Úrad verejného zdravotníctva SR vo štvrtok zverejnil novú vyhlášku, v ktorej upravuje organizáciu hromadných podujatí športového charakteru. V nej stanovil podmienky na sektorové rozdelenie športovísk podľa aktuálneho COVID automatu v príslušnom okrese.

Ilustr. foto © PFK Piešťany

V jednotlivých sektoroch môže športovať viacero osôb, pričom sa nesmú premiešavať, každý sektor musí viesť odlišný tréner a medzi sektormi musí byť zachované pásmo s minimálnou šírkou štyri metre.

Paragraf 4 odseku 3, písmeno m, hovorí, že „v prípade hromadného podujatia športového charakteru na športovisku môže byť toto, ak to jeho veľkosť dovoľuje, rozdelené na oddelené a vyznačené sektory. Športoviskom sa rozumie vyznačený alebo ohradený priestor, ktorý môže byť celý využívaný v jednom čase jednou osobou alebo skupinou osôb, v prípade interiérového športoviska ide o jeden vzdušný stavebne oddelený priestor, ktorý je krytý. Na jednom športovisku sa môže nachádzať jedno alebo viacero ihrísk alebo športových plôch. Pre sektory musí platiť nasledovné:

1. osoby v jednotlivých sektoroch sa nesmú premiešavať,

2. musia využívať vlastné pomôcky, náčinie, náradie či materiál,

3. každý sektor musí byť vedený odlišnou osobou trénera,

4. medzi sektormi musí byť zachované pásmo s minimálnou šírkou štyri metre,

5. ak sa hromadné podujatie organizuje v územných obvodoch okresov v I. alebo II. stupni varovania podľa COVID automatu, musí byť rozloha jedného sektoru minimálne 300 m2,

6. ak sa hromadné podujatie organizuje v územných obvodoch okresov v III. stupni varovania podľa COVID automatu, musí byť rozloha jedného sektoru minimálne 800 m2,

7. ak je športovisko rozdelené na sektory, pravidlá konania hromadného podujatia športového charakteru, vzťahujúce sa na športovisko, sa vzťahujú na každý sektor samostatne.“

Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár uviedol po rokovaní konzília odborníkov, že by chcel, aby sa od 8. mája spustili všetky súťaže vo všetkých športoch, ktoré sa doteraz nemohli konať. „Vo štvrtok sme na rokovaní riešili ďalšie uvoľňovanie v športe. Máme tri priority, jedna je konečne otvoriť bazény pre zmysluplné počty ľudí tak, aby to ekonomicky sedelo. V malých 25-metrových bazénoch by sme chceli dosiahnuť počet 25 ľudí, v päťdesiatkach asi 50 ľudí. Druhým segmentom sú fitnescentrá, kde by sme chceli zabezpečiť, aby boli takisto otvoriteľné, aby tam bolo viac ľudí. Je to priestor, v ktorom môže pokojne športovať desať-dvanásť ľudí za dodržania všetkých hygienických noriem. Treťou prioritou je, aby sa od 8. mája spustili všetky súťaže vo všetkých športoch, samozrejme zatiaľ bez divákov. Ak sa nespustia, je po sezóne. Potom už nie je šanca, aby sa rozbehli,“ uviedol Husár.

Zdroj: olympic.sk

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína