Výzva Úsmev na hory je oficiálne spustená

Ak ste vlani hlasovali v Participatívnom rozpočte Trnavského kraja, možno ste svojím klikom podporili aj projekt Úsmev na hory. Ten je od minulého týždňa oficiálne spustený a môžete sa doň zapojiť. Projekt skončil v minuloročnom hlasovaní na druhom mieste v okrese Piešťany a od obyvateľov získal 863 hlasov. Vďaka tomu ho kraj podporil piatimi tisíckami eur.

Úsmev na hory. Zaregistrujete sa, podporíte príbeh konkrétneho dieťaťa sumou 20 eur, za ktoré vám príde štartovací balíček s darčekom a fotografiou, s ktorou sa musíte odfotiť minimálne na jednom z 20 vrcholov po celom Slovensku. (Autor: FB Úsmev na hory)

Výzvu Úsmev na hory oficiálne spustili 20. apríla. Jej cieľom je vybrať si aspoň jeden z 20 kopcov v slovenských horách a národných parkov, a tiež jedno z 10 detí s rôznymi diagnózami od fyzických hendikepov, cez genetické syndrómy až po rôzne vrodené alebo iné ochorenia a odfotiť sa s jeho fotografiou na vrchole, resp. po dosiahnutí cieľa. Medzi vybranými vrchmi sú napríklad Veľká Homoľa, Vysoká, Chopok, Sitno, Kriváň a ďalšie.

Účastníci sa do výzvy môžu zaregistrovať na webovej stránke usmevnahory.sk. Registračný poplatok je 20 eur, pričom z týchto peňazí účastníci podporia 10 eurami rehabilitácie alebo iné potreby vybraných desiatich detí. Ďalšie euro poputuje občianskemu združeniu Pure Slovakia, ktoré z týchto peňazí zasadí stromčeky v slovenských lesoch. Brigády sa budú môcť zúčastniť aj samotní účastníci spolu s rodinami. Zo zvyšných peňazí prídu účastníkom veselé ponožky a fotka vybraného dieťaťa, ktoré si zvolia v registrácii. Po splnení aspoň jedného cieľa je účastník zaradený do tomboly. Súčasťou projektu sú partnerské výzvy.

Ako uvádzajú organizátori, vrchy a štíty hôr, na ktoré budú účastníci vynášať snímky detí, sú symbolom náročnej, ale krásnej cesty, ktorou si prechádzajú rodiny so zdravotným znevýhodnením.

17 Shares

Najnovšie správy

piatok, 14. mája 2021
Meniny má Bonifác, zajtra Žofia