Mimo čiernych okresov budú môcť žiaci do škôl vstupovať bez testu

  • Školy / Spravodajstvo
  • 29. apríla 2021, 00:02

Vstup žiakov druhého stupňa základnej školy, strednej školy alebo jazykovej školy bez testu do škôl a školských zariadení bude od štvrtku 29. apríla možný v okresoch, ktoré sú v lepšom ako „čiernom“ stupni COVID automatu. Ako ďalej informuje Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), rovnaké podmienky v rámci aktuálnej vyhlášky platia aj pre prijímacie pohovory na vysokú školu. Vyhláška platí od štvrtku od 29. apríla do 28. mája.

pixabay.com

„Učitelia budú od 29. apríla v režime ako ostatní zamestnanci, teda podľa COVID automatu,” informoval ÚVZ s tým, že doteraz bol pre nich povinný najviac sedem dní starý test bez ohľadu na farbu okresu.

Slovensko bude mať od pondelka 3. mája desať bordových a 60 červených okresov. V bordových okresoch sú otvorené materské školy, prvý stupeň a ôsmy a deviaty ročník základných škôl, špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy či končiace ročníky stredných škôl. Otvorené sú poradne a základné umelecké školy pre individuálnu prácu so žiakom. V rámci červených okresov je navyše otvorený celý druhý stupeň ZŠ a prvé štyri ročníky na osemročných gymnáziách. Ministerstvo školstva v tejto súvislosti ubezpečuje rodičov, že školy sú na návrat žiakov pripravené a od augusta je spustený aj efektívny výstražný systém „školský semafor“ či rýchle intervenčné testovanie.

SITA

102 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Ďalší, už 47. ročník populárnej BUĎ FITky sa v Piešťanoch uskutoční v dňoch 27.-28. mája a bude tradične zameraný na…
  • 27.05.2022, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Piešťany
piatok, 27. mája 2022
Meniny má Iveta, zajtra Viliam