Mimo čiernych okresov budú môcť žiaci do škôl vstupovať bez testu

  • Školy / Spravodajstvo
  • 29. apríla 2021, 00:02

Vstup žiakov druhého stupňa základnej školy, strednej školy alebo jazykovej školy bez testu do škôl a školských zariadení bude od štvrtku 29. apríla možný v okresoch, ktoré sú v lepšom ako „čiernom“ stupni COVID automatu. Ako ďalej informuje Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), rovnaké podmienky v rámci aktuálnej vyhlášky platia aj pre prijímacie pohovory na vysokú školu. Vyhláška platí od štvrtku od 29. apríla do 28. mája.

pixabay.com

„Učitelia budú od 29. apríla v režime ako ostatní zamestnanci, teda podľa COVID automatu,” informoval ÚVZ s tým, že doteraz bol pre nich povinný najviac sedem dní starý test bez ohľadu na farbu okresu.

Slovensko bude mať od pondelka 3. mája desať bordových a 60 červených okresov. V bordových okresoch sú otvorené materské školy, prvý stupeň a ôsmy a deviaty ročník základných škôl, špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy či končiace ročníky stredných škôl. Otvorené sú poradne a základné umelecké školy pre individuálnu prácu so žiakom. V rámci červených okresov je navyše otvorený celý druhý stupeň ZŠ a prvé štyri ročníky na osemročných gymnáziách. Ministerstvo školstva v tejto súvislosti ubezpečuje rodičov, že školy sú na návrat žiakov pripravené a od augusta je spustený aj efektívny výstražný systém „školský semafor“ či rýchle intervenčné testovanie.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 12. júna. Tento deň je Svetovým dňom proti detskej práci. V roku 1935 sa v Piešťanoch narodil…
  • 12.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 13. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil