Deň Zeme oslávili aj v spojenej škole

Martin Cifra

Planétu Zem si minulý týždeň uctili jednotlivci, rodiny, samosprávy i organizácie, školy nevynímajúc. Nezabudli na ňu ani v Spojenej škole Piešťany, kde pedagógovia spolu so žiakmi tvorili či upratovali. Zapojili sa aj deti z miestnej materskej školy.

Žiaci z budovy na Valovej ulici tvorili s prírodnou tematikou. (Autor: FB Spojená Škola )

Štvrtok 22. apríla bol v budove na Žilinskej ceste i na Valovej ulici spätý s prírodou. Na Žilinskej v rámci Dňa Zeme deti zbierali odpadky v okolí školy, kreslili výkresy a pozerali si rastliny v školskej záhrade. Rastie im v nej liečivá bylinka – púpava, z ktorej natrhali hlavičky a následne uvaria liečivý sirup.

Škôlkari sa pustili aj do pestovateľských prác.

Na Zem nezabudli ani na Valovej. Venovali sa tam témam ako plytvanie jedlom, separácia odpadu, čas rozkladu/rozpadu odpadu v prírode, ale aj živej a neživej prírode.

Deti k vzťahu k prírode vedú aj učiteľky v škôlke. „Keď zasvietilo slnko, sadili sme v našej školskej záhrade zeleninu. Pred dažďom sme sa utekali schovať dnu. A urobili sme aj krásnu mapu našej Zeme. Ukázali sme si, kde žijú aké zvieratá, aká je Zem krásna. Venujme jej našu starostlivosť a chráňme si ju!“ uviedli pedagogičky.

53 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 6. októbra. Tento deň Dňom obetí Dukly. Meniny má Natália.
  • 05.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 6. októbra 2022
Meniny má Natália, zajtra Eliška