Príbeh pätnásťročnej Kambili, sa odohráva v postkoloniálnej Nigérii.

  • Kultúra a spoločnosť / Knihy
  • 26. apríla 2021, 00:02

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

(Autor: Host)

Vo vydavateľstve Host (v českom preklade) vyšiel až teraz debut u nás už známej nigérijskej autorky Chimamandy Ngozi Adichie – Purpurový ibišek. Autorka napísala silný a drsný román o búrlivom dospievaní, rodinných putách, ktoré dokážu doslova zväzovať, a túžbe po slobode. Príbeh pätnásťročnej Kambili, ktorá je rozprávačkou románu, sa odohráva v postkoloniálnej Nigérii. Rodina Kambili žije privilegovaným spôsobom života, otec je okolím uctievaný ako veľkorysý človek, avšak rodinným tajomstvom je jeho náboženský fanatizmus a tyranský despotizmus. Purpurový ibišek je román hlboko osobný, ožíva v ňom pestrý a živelný svet Nigérie a čitateľovi ponúkne nielen strhujúci príbeh rodiny, ale aj lahodne exotický opis tamojšej reality. Kniha vás očarí, šokuje, dojme aj zabaví.

Ivana Papcunová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína