Hokejisti odohrali v Piešťanoch štyri prípravné zápasy

Slovenská hokejová reprezentácia odohrala počas uplynulého týždňa v Piešťanoch štyri prípravné zápasy. Z nich sa naši hokejisti tešili z troch víťazstiev.

Reprezentácia SR má pred majstrovstvami sídlo prípravy v Piešťanoch. © SZĽH

Slovensko – Nemecko 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 29. Kollár (Nemec, Holešinský), 48. Fominych – 39. Schmölz (Fischbuch, Ugbekile).

Slovensko – Nemecko 4:3 pp a sn (0:2, 2:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 23. Mucha (Ďaloga), 34. Bubela, 57. Fominych (Ďaloga, Bubela), rozh. nájazd Buc – 6. Schmölz (Braun, Fischbuch), 10. Dumont (Fischbuch), 29. Ehl (Schmölz, Ugbekile).

Slovensko – Lotyšsko 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Gól: 61. Slafkovský (Kňažko).

Slovensko – Lotyšsko 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 3. Liška (Lamper, Jánošík) – 31. Karsums (Ro. Bukarts), 64. Krastenbergs (M. Redlihs).

Miroslav Šatan, prezident SZĽH: „Do tohto bloku prípravy sme zobrali veľa mladých hráčov a myslím si, že nesklamali. Všetky výsledky boli tesné, dnes prišlo prvé víťazstvo v regulárnom čase, takže by som povedal, že to malo takú zlepšujúcu sa tendenciu a hráči hrali s pribúdajúcim časom lepšie a lepšie ten systém, ktorý tréneri nastavili. Máme s trénermi a s Otom Haščákom ťažké rozhodovanie o tom, ako obmeniť zostavu. Máme nejakých šesť hráčov, ktorí prídu do ďalšieho bloku, takže sa budeme musieť rozlúčiť so šiestimi hráčmi. Veľa mladých hráčov hralo veľmi dobre a zapísali sa aj do štatistík. Mňa asi najviac prekvapili obrancovia Bučko a Gachulinec, ktorí to zvládli veľmi dobre napriek tomu, že boli prvýkrát v reprezentácii. Môžem povedať, že zostávajú do ďalšieho bloku. Na ňom by sa mali objaviť už aj Hrivík, Cehlárik a Hudáček.“

38 Shares

Najnovšie správy

štvrtok, 20. januára 2022
Meniny má Dalibor, zajtra Vincent