Čajky zdolali Ružomberok a vyrovnali finálovú sériu

Piešťanské Čajky dokonale využili výhodu domáceho prostredia v druhom stretnutí finálovej série play-off Niké Extraligy žien. Piešťanské basketbalistky v Diplomat aréne zvíťazili 75:64 a vyrovnali tak sériu na 1:1.

Piešťanské basketbalistky v Diplomat aréne zvíťazili 75:64 a vyrovnali tak sériu na 1:1. (Autor: Laco Duračka)

Po vyrovnanom prvom polčase, ktorý skončil 35:35 basketbalistky z kúpeľného mesta rozhodli duel v tretej štvrtine, ktorú vyhrali jednoznačne 25:8 a dostatočne vytvorený náskok si už dokázali postrážiť do konca stretnutia.

Čajky tak prerušili negatívnu sériu finálových prehier a týmto si pripísali historicky vôbec prvé víťazstvo v bojoch o titul.

Tretí zápas série je na programe v sobotu 24. apríla o 18:00 v Ružomberku.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 75:64 (19:21, 35:35, 60:43) – stav série 1:1

Piešťanské Čajky: Tadić 22 / 3 trojky, Páleníková 17 / 3 trojky, Miletić 15, Hamilton-Carter 6, Hašková 2 (Martišková 7, Kozáková 6, Vandlíková, Sailerová, Kraislová, Krajčovičová). Tréner: T. Kačmarik.

MBK Ružomberok: Williams 13, Turudić 11, Enabosi 11, Havranová 6, Živaljevič 5 (Rusiňáková 10, Stašová 6, Praženicová 2, Uramová). Tréner: J. Suja.

TH: 11/9 – 19/15. Trojky: 10 – 7. Fauly: 15 – 22. Rozhodovali: Ženiš, Doušek, Bartoš. Štvrtiny: 19:21, 16:14, 25:8, 15:21.