Brigádnici TJ Bezovec upratovali i opravovali značky

Úvod apríla trávili členovia TJ Bezovec Piešťany aj aktivitami prospešnými pre prírodu a jej milovníkov. V piatok 2. a v sobotu 3. apríla sa vybrali na Plešiny a Starý háj a porobili čo treba, aby sa turistom ľahšie chodilo.

Vďaka brigádnikom budú mať turisti o čosi pohodlnejšie výšľapy (Autor: FB TJ Bezovec Piešťany)

Ladislav Bábik, predseda TJ Bezovec Piešťany, nás informoval, že na základe kontroly značkovaných trás modrej z Čertovej pece na Havran sedlo a žltej z Plešín do Piešťan zistili, že je nutné opraviť turistické chodníky.

Dohodli sa preto, že zraz brigádnikov bude 2. apríla o 8.30 h v sedle, pričom podmienkou bol negatívny test na COVID-19 nie starší ako 24 hodín. Stretli sa tam desiati ľudia a dva psy – Ebi a Megi. Zo sedla sa presunuli na Plešiny.Tam sa rozdelili a prečistili chodník na rúbanisku od konárov, kde šírka prieseku bola do jedného metra. Približne na prvom kilometri museli preznačiť žltú značku. Napokon to všetko bola práca asi na tri-štyri hodiny aj s prestávkami, takže do dvanástej bolo všetko hotové.

Pokračovali na druhý deň. Opäť sa stretli o 8.30 h v sedle Havran a odtiaľ sa aj s náradím a materiálom vydali po modrej trase smerom k Čertovej peci. Na Starom háji ručne spravili schody a vrátili sa naspäť na Havran. Zároveň opravili poškodené značky a doplnili značenie po ťažbe dreva. Na druhej o čosi dlhšie trvajúcej brigáde sa zúčastnili piati, tentoraz bez psov.

Vďaka brigádnikom budú mať turisti o čosi pohodlnejšie výšľapy.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Už 31. ročník prehliadky historických vozidiel pod názvom Piešťanské Zlaté stuhy sa uskutočnil minulý týždeň od štvrtka do soboty na…
  • 14.06.2024, 06:11
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
sobota, 15. júna 2024
Meniny má Vít, zajtra Bianka, Blanka