Brigádnici TJ Bezovec upratovali i opravovali značky

Úvod apríla trávili členovia TJ Bezovec Piešťany aj aktivitami prospešnými pre prírodu a jej milovníkov. V piatok 2. a v sobotu 3. apríla sa vybrali na Plešiny a Starý háj a porobili čo treba, aby sa turistom ľahšie chodilo.

Vďaka brigádnikom budú mať turisti o čosi pohodlnejšie výšľapy (Autor: FB TJ Bezovec Piešťany)

Ladislav Bábik, predseda TJ Bezovec Piešťany, nás informoval, že na základe kontroly značkovaných trás modrej z Čertovej pece na Havran sedlo a žltej z Plešín do Piešťan zistili, že je nutné opraviť turistické chodníky.

Dohodli sa preto, že zraz brigádnikov bude 2. apríla o 8.30 h v sedle, pričom podmienkou bol negatívny test na COVID-19 nie starší ako 24 hodín. Stretli sa tam desiati ľudia a dva psy – Ebi a Megi. Zo sedla sa presunuli na Plešiny.Tam sa rozdelili a prečistili chodník na rúbanisku od konárov, kde šírka prieseku bola do jedného metra. Približne na prvom kilometri museli preznačiť žltú značku. Napokon to všetko bola práca asi na tri-štyri hodiny aj s prestávkami, takže do dvanástej bolo všetko hotové.

Pokračovali na druhý deň. Opäť sa stretli o 8.30 h v sedle Havran a odtiaľ sa aj s náradím a materiálom vydali po modrej trase smerom k Čertovej peci. Na Starom háji ručne spravili schody a vrátili sa naspäť na Havran. Zároveň opravili poškodené značky a doplnili značenie po ťažbe dreva. Na druhej o čosi dlhšie trvajúcej brigáde sa zúčastnili piati, tentoraz bez psov.

Vďaka brigádnikom budú mať turisti o čosi pohodlnejšie výšľapy.

37 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 28. marca. Tento deň je Dňom učiteľov. Meniny má Soňa.
  • 27.03.2023, 22:44
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla. Meniny má Alena.
  • 26.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 29. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti hluku. Meniny má Miroslav.
  • 28.03.2023, 22:20
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 29. marca 2023
Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava