Jarný koncert odohrali vo Vrbovom

Kultúry je v tejto dobe, bohužiaľ, len veľmi málo. Každá, i online vysielaná aktivita, je preto obrovským pohladením duše a treba si ju vážiť. O to viac, ak ide o podarenú a kvalitnú aktivitu, akú v sobotu 10. apríla zorganizovali v Kúrii Mórica Beňovského vo Vrbovom. Jarný koncert cez televízne obrazovky a internetové prehliadače potešil azda všetkých milovníkov umenia.

Počas koncertu svoje majstrovstvo predviedol aj spevák Martin Babjak. (Autor: FB Stanislav Sedlák)

V rámci koncertu sa ako sólisti predstavili Martin Babjak – basbarytón, Marianna Gelenkyová – sopranistka a Ján Prievozník – kontrabasista. Okrem nich zahral Daniel Rumler prvé husle, Karolína Krigovská ako druhé husle, Martin Ruman sa predstavil s violou, Branislav Bielik s violončelom a Peter Guľas za čembalom. Koncert sa odohral pod záštitou Mesta Vrbové a vysielala ho televízia Vrbové, ale i online stream na Facebooku.

Program bol zostavený z komornej hudby viedenského klasicizmu. Dramaturgiu koncertu priblížil v úvode Ján Prievozník, rodák z Vrbového. Uviedol, že toto obdobie bolo prajné pre kontrabasistov, preto v programe znel tento nástroj aj v sólovej podobe.

Záznam z takmer dvojhodinového predstavenia si môžete pozrieť na facebookovej stránke Stanislava Sedláka alebo prezdieľaný na FB Vrbové Online. 

82 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 29. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti hluku. Meniny má Miroslav.
  • 28.03.2023, 22:20
  • Dobré ráno, Piešťany!
Žiaci tanečného súboru Austedis pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli svoje tanečné schopnosti v…
  • 26.03.2023, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
Dnes je utorok 28. marca. Tento deň je Dňom učiteľov. Meniny má Soňa.
  • 27.03.2023, 22:44
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla. Meniny má Alena.
  • 26.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. marca 2023
Meniny má Soňa, zajtra Miroslav