Nová cyklotrasa medzi Piešťanmi a Hornou Stredou

  • cyklistika / Nezaradené / Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 16. apríla 2021, 10:17

Výstavba 3,6 kilometra dlhého úseku medzi hranicou Trenčianskeho a Trnavského kraja a mostom na Bodone má začať už koncom leta a trvať asi štyri mesiace.

© Facebook TTSK

Trnavský samosprávny kraj začne ešte v tomto roku stavať prvý úsek Vážskej cyklomagistrály na svojom území. Výstavba 3,6 kilometra dlhého úseku medzi hranicou s Trenčianskym krajom a mostom v mestskej časti Bodona v Piešťanoch by podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča mala začať už koncom tohto leta a trvať asi štyri mesiace. Ako informoval Viskupič, kraj uspel so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) na vybudovanie tohto úseku. Cyklisti sa potom dostanú po cyklomagistrále z Piešťan až do Trenčína.

Celková výška oprávnených výdavkov pre tento úsek je 490-tisíc eur, z ktorých päť percent tvorí spoluúčasť kraja. V rámci schváleného projektu zrekonštruujú cyklistickú komunikáciu. Pribudne aj doplnková cyklistická infraštruktúra s odpočívadlom s altánkom, lavičkami a stojanmi na bicykle.

Trnavský samosprávny kraj už podľa Viskupiča podal žiadosť o nenávratný finančný príspevok na úsek Sereď – Šúrovce, tá sa aktuálne nachádza v štádiu administratívnej kontroly. Pripravujú sa podobné žiadosti na úseky Šúrovce – Horné Zelenice a Horné Zelenice – Hlohovec. Krajská samospráva priebežne napreduje aj s majetkovoprávnym vysporiadaním pozemkov pod cyklomagistrálou. Na jar tohto roka podpísala dve zmluvy na ich nájom so Slovenským vodohospodárskym podnikom.

Zdroj: SITA

337 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 27. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla. Meniny má Alena.
  • 26.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 26. marca. Tento deň je Svetovým dňom epilepsie. Meniny má Emanuel.
  • 25.03.2023, 22:07
  • Dobré ráno, Piešťany!
Žiaci tanečného súboru Austedis pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli svoje tanečné schopnosti v…
  • 26.03.2023, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
pondelok, 27. marca 2023
Meniny má Alena, zajtra Soňa