Horelo pri Kauflande i amfiteátri

Piešťanskí hasiči mali minulý týždeň päť výjazdov. Hasili požiar trávy, vzbĺknuté papierové kartóny, ale tiež odstraňovali z cesty na Banke popadané kamene.

Tráva horela medzi parkoviskom Kauflandu a rozostavanou budovou. (Autor: OR HaZZ Piešťany)

V piatok 9. apríla pred ôsmou večer hasiči vyrážali na Krajinskú cestu. Nahlásený mali únik plynu na treťom poschodí bytovky. Na zisťovanie prítomnosti plynu použili analyzátor najprv na chodbe a potom v byte, odkiaľ mal plyn unikať. Obe merania sa však skončili negatívnym výsledkom, čiže prítomnosť plynu sa nepotvrdila. Hasiči odporučili odbornú kontrolu spotrebičov.

V sobotu 10. apríla hasiči pomáhali vyslobodzovať muža z Mačacej jaskyne. O tomto zásahu píšeme v samostatnom článku na strane 3.

V sobotu mali ešte jeden výjazd. Traja príslušníci vyrážali po siedmej večer na technický zásah. Na ceste v obci Banka v smere na Topoľčany sa nachádzali popadané kamene z Červenej veže. Ohlasovateľ niektoré veľké kamene odstránil na krajnicu, hasiči tie zvyšné a pozametali komunikáciu. Prieskumom terénu však zistili, že na kopci sa nachádza ešte jeden kameň a hrozí jeho zosun na cestu. Jednotka ho odstránila.

V nedeľu 11. apríla o 16.45 h hasičov privolali na Sídlisko Adama Trajana, kde na trávnatom poraste medzi parkoviskom Kauflandu a rozostavanou stavbou vznikol požiar. Na hasenie horiacej trávy s rozlohou 3×2 metre nasadili vysokotlakový prúd. Vplyvom požiaru bolo poškodené zaparkované vozidlo Renault Master, takže na miesto prišli aj štátni a mestskí policajti, ktorí zistili jeho majiteľa. Posledný minulotýždňový výjazd mali hasiči v nedeľu večer. O 20.43 h ich zavolali do mestského parku k amfiteátru, kde horeli papierové kartóny. Na mieste bol muž bez domova, ktorý uviedol, že kartóny sa chytili horieť od cigaretového ohorku. Hasiči oheň zlikvidovali vysokotlakovým prúdom

46 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 19. marca. Tento deň je Sviatkom sv. Jozefa. Meniny má Jozef.
  • 18.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. marca 2023
Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav