Aj piešťanskí gymnazisti sú René

  • Mladí dnes / Školy / Piešťany
  • 12. apríla 2021, 00:02

Tento rok sa študenti z Gymnázia Pierra de Couberina v Piešťanoch opäť zapojili do celoslovenskej súťaže René Anasoft litera gymnazistov o najlepšiu slovenskú prózu roka, organizátorom je Literárne informačné centrum.

Emma Vičanová z oktávy počas záverečnej online diskusie. (Autor: LIC)

Dvadsať študentov – čitateľov z tried III. B, oktáva, IV. A, IV. B a IV. D a slovenčinárky Miroslava Kozáková a Ivana Papcunová sa 17. marca zúčastnili online besedy cez aplikáciu Zoom s autorkou Alenou Sabuchovou, ktorá bola jednou zo súťažiacich spisovateľov v tomto ročníku.

Záverečná diskusia vybraných 15 študentov – delegátov z 15 gymnázií a stredných škôl sa uskutočnila v online priestore 29. marca. Piešťanské gymnázium reprezentovala a víťaznú knihu – podľa našich študentov práve Sabuchovej Šeptuchy – obhajovala Emma Vičanová z oktávy. Víťazom ceny René Anasoft litera gymnazistov sa po argumentácii a hlasovaní každého delegáta stal príbeh o dospievaní Šeptuchy autorky Aleny Sabuchovej, ktorý získal deväť z 15 hlasov.

Ďakujeme Emme Vičanovej za suverénne a profesionálne hodnotenie knihy a reprezentatívne vystupovanie! 

Ivana Papcunová

247 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián