V útulku pre psy a mačky hľadali domov pre zajačicu

Veľkonočného zajaca si všetci predstavujú ako maľovaného usmiateho „ušáčika“, ktorý symbolizuje príchod jari, sviatkov a teší všetkých, ktorí sa naň zadívajú. Opustený ryšavý zajac, ktorého sa podarilo odchytiť nálezcom a priviezť do piešťanskému útulku, tieto parametre celkom nespĺňal, aj keď úsmev na tvári iste vyčaroval mnohým.

Zajačica z Radošiny napokon vďaka dobrým ľuďom našla nový domov. (Autor: FB Viac úsmevov:))

Nielen psy, mačky, ale aj iné zvieratá končia v prírode, odkiaľ následne vďaka ochotným a všímavým ľuďom prichádzajú do piešťanského útulku. Poslednou mierne „exotickou“ návštevou bol presne týždeň pred Bielou sobotou ryšavý zajac, ktorého našli v Radošine. Nálezkyňa ho priviezla do Piešťan, kde zistili, že šlo o zajačicu, ktorej bolo potrebné čo najskôr nájsť domov, keďže v útulku dlho zostať nemohla.

Táto „veľkonočná“ zajačica prišla vychudnutá a so silným svrabom, pre ktorý jej nasadili antibiotiká. Ošetrovatelia boli ochotní dodať k zajačici potrebné veci a zapožičať aj veľkú klietku, ak by bol ktosi ochotný sa jej ujať. V priebehu týždňa sa napokon objavila dobrá správa. Zajačiu slečnu sa podarilo adoptovať, pričom si ju vzali milí a zodpovední ľudia, ktorí budú pokračovať v jej liečbe.

125 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. marca. Tento deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Meniny má Gabriel.
  • 23.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Kamil Moravčík, riaditeľ Základnej školy M. R. Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, po vyše týždni zareagoval na naše otázky…
  • 22.03.2023, 22:32
  • Piešťany / Blogy / Blogy
piatok, 24. marca 2023
Meniny má Gabriel, zajtra Marián