V útulku pre psy a mačky hľadali domov pre zajačicu

Veľkonočného zajaca si všetci predstavujú ako maľovaného usmiateho „ušáčika“, ktorý symbolizuje príchod jari, sviatkov a teší všetkých, ktorí sa naň zadívajú. Opustený ryšavý zajac, ktorého sa podarilo odchytiť nálezcom a priviezť do piešťanskému útulku, tieto parametre celkom nespĺňal, aj keď úsmev na tvári iste vyčaroval mnohým.

Zajačica z Radošiny napokon vďaka dobrým ľuďom našla nový domov. (Autor: FB Viac úsmevov:))

Nielen psy, mačky, ale aj iné zvieratá končia v prírode, odkiaľ následne vďaka ochotným a všímavým ľuďom prichádzajú do piešťanského útulku. Poslednou mierne „exotickou“ návštevou bol presne týždeň pred Bielou sobotou ryšavý zajac, ktorého našli v Radošine. Nálezkyňa ho priviezla do Piešťan, kde zistili, že šlo o zajačicu, ktorej bolo potrebné čo najskôr nájsť domov, keďže v útulku dlho zostať nemohla.

Táto „veľkonočná“ zajačica prišla vychudnutá a so silným svrabom, pre ktorý jej nasadili antibiotiká. Ošetrovatelia boli ochotní dodať k zajačici potrebné veci a zapožičať aj veľkú klietku, ak by bol ktosi ochotný sa jej ujať. V priebehu týždňa sa napokon objavila dobrá správa. Zajačiu slečnu sa podarilo adoptovať, pričom si ju vzali milí a zodpovední ľudia, ktorí budú pokračovať v jej liečbe.

125 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 09.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 11. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom vysielania pre deti a Medzinárodným dňom hôr. Meniny má Hilda.
  • 10.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 11. decembra 2023
Meniny má Hilda, zajtra Otília