Nábeh na val už dostavali

Pred časom sme vás informovali o vznikajúcom nábehu, ktorý spája parkovisko na Nálepkovej ulici v Piešťanoch s valom, Nábrežím I. Krasku. Minulý týždeň tento nábeh Služby mesta Piešťany dokončili, a tak aj imobilní môžu z parkoviska vyjsť priamo medzi mosty a nemusia si zachádzať smerom k nemocnici.

Jednoduchší prechod medzi parkoviskom a valom budú mať vozičkári i cyklisti. (Autor: am)

Nájazd pre zdravotne znevýhodnených, cyklistov i rodičov s kočíkmi je prístupný od stredy 31. marca. Ako informovalo Mesto Piešťany, opravy nábehov, ktoré majú ambíciu zlepšiť pešie prepojenie parkoviska a valu, začali Služby mesta Piešťany realizovať vo februári prípravnou dokumentáciou.

Neskôr sme mohli vidieť vybudovanie prepojenia medzi schodiskom a valom, opravu betónovej rampy pri schodisku, tiež opravu zábradlia vedúceho z Krajinského mosta a doplnenie zábradlia na rampe. Súčasťou odstránenia vyjazdeného zjazdu na trávnik a výstavby nového nábehu sú aj terénne a sadovnícke úpravy. Nasadený je nový trávnik a zeleň je opáskovaná, aby nedošlo k jej likvidácii.

Mesto prezradilo, že v parčíku pod valom budú doplnené lavičky a obnovená pitná fontánka. „Veríme, že rampa prinesie nový komfort v pohybe, vyjazdený zjazd v trávniku nebude ľuďom chýbať a vykonané opravy skultúrnia tento priestor,“ dodala Hana Dupkaničová, riaditeľka Služieb mesta Piešťany.

550 Shares

Najnovšie správy

Od založenia Dobrovoľného hasičského spolku vo Vrbovom uplynulo minulý rok 140 rokov. Napriek tomu, že všetko bolo na túto významnú…
  • 19.09.2021, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
Centrum voľného času Ahoj v Piešťanoch zorganizovalo v stredu 8. septembra v rámci náboru do záujmových krúžkov Deň otvorených dverí.
  • 19.09.2021, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
Dnes je nedeľa 19. septembra. Tento deň je Dňom vzniku Slovenskej národnej rady. Meniny má Konštantín.
  • 18.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. septembra 2021
Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava