Nábeh na val už dostavali

Pred časom sme vás informovali o vznikajúcom nábehu, ktorý spája parkovisko na Nálepkovej ulici v Piešťanoch s valom, Nábrežím I. Krasku. Minulý týždeň tento nábeh Služby mesta Piešťany dokončili, a tak aj imobilní môžu z parkoviska vyjsť priamo medzi mosty a nemusia si zachádzať smerom k nemocnici.

Jednoduchší prechod medzi parkoviskom a valom budú mať vozičkári i cyklisti. (Autor: am)

Nájazd pre zdravotne znevýhodnených, cyklistov i rodičov s kočíkmi je prístupný od stredy 31. marca. Ako informovalo Mesto Piešťany, opravy nábehov, ktoré majú ambíciu zlepšiť pešie prepojenie parkoviska a valu, začali Služby mesta Piešťany realizovať vo februári prípravnou dokumentáciou.

Neskôr sme mohli vidieť vybudovanie prepojenia medzi schodiskom a valom, opravu betónovej rampy pri schodisku, tiež opravu zábradlia vedúceho z Krajinského mosta a doplnenie zábradlia na rampe. Súčasťou odstránenia vyjazdeného zjazdu na trávnik a výstavby nového nábehu sú aj terénne a sadovnícke úpravy. Nasadený je nový trávnik a zeleň je opáskovaná, aby nedošlo k jej likvidácii.

Mesto prezradilo, že v parčíku pod valom budú doplnené lavičky a obnovená pitná fontánka. „Veríme, že rampa prinesie nový komfort v pohybe, vyjazdený zjazd v trávniku nebude ľuďom chýbať a vykonané opravy skultúrnia tento priestor,“ dodala Hana Dupkaničová, riaditeľka Služieb mesta Piešťany.

550 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich