Nábeh na val už dostavali

Pred časom sme vás informovali o vznikajúcom nábehu, ktorý spája parkovisko na Nálepkovej ulici v Piešťanoch s valom, Nábrežím I. Krasku. Minulý týždeň tento nábeh Služby mesta Piešťany dokončili, a tak aj imobilní môžu z parkoviska vyjsť priamo medzi mosty a nemusia si zachádzať smerom k nemocnici.

Jednoduchší prechod medzi parkoviskom a valom budú mať vozičkári i cyklisti. (Autor: am)

Nájazd pre zdravotne znevýhodnených, cyklistov i rodičov s kočíkmi je prístupný od stredy 31. marca. Ako informovalo Mesto Piešťany, opravy nábehov, ktoré majú ambíciu zlepšiť pešie prepojenie parkoviska a valu, začali Služby mesta Piešťany realizovať vo februári prípravnou dokumentáciou.

Neskôr sme mohli vidieť vybudovanie prepojenia medzi schodiskom a valom, opravu betónovej rampy pri schodisku, tiež opravu zábradlia vedúceho z Krajinského mosta a doplnenie zábradlia na rampe. Súčasťou odstránenia vyjazdeného zjazdu na trávnik a výstavby nového nábehu sú aj terénne a sadovnícke úpravy. Nasadený je nový trávnik a zeleň je opáskovaná, aby nedošlo k jej likvidácii.

Mesto prezradilo, že v parčíku pod valom budú doplnené lavičky a obnovená pitná fontánka. „Veríme, že rampa prinesie nový komfort v pohybe, vyjazdený zjazd v trávniku nebude ľuďom chýbať a vykonané opravy skultúrnia tento priestor,“ dodala Hana Dupkaničová, riaditeľka Služieb mesta Piešťany.

550 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián