Verejnosť môže oddnes nominovať stromy v rámci ocenenia Strom roka

  • Príroda / Spravodajstvo
  • 1. apríla 2021, 10:32

Verejnosť môže oddnes nominovať stromy do ankety Strom roka. V tlačovej správe to uviedla Martina Ragalová z odboru externej komunikácie Nadácie Ekopolis. Stromy s jedinečným príbehom budú môcť do ankety nominovať jednotlivci, mestá, školy či organizácie. Výzva bude otvorená do 30. apríla. Odborná porota následne vyberie 12 stromov, ktoré sa budú uchádzať o hlasy verejnosti a titul Strom roka 2021.

K stromom roka na Slovensku patrí aj 150-ročná jabloň z Bošace v okrese Nové Mesto nad Váhom. (Autor: mytrencin.sme.sk)

Prihlasovanie nominantov prebieha elektronicky, prostredníctvom online formulára, alebo papierovo, zaslaním prihlášky na adresu nadácie. Všetky informácie sú zverejnené na webovej stránke ako aj v profiloch nadácie na sociálnych sieťach. Tradičné internetové hlasovanie, ktoré rozhodne o víťazovi aktuálneho ročníka, sa začne 1. júla.

Víťazný strom bude reprezentovať Slovensko v ankete Európsky strom roka. Anketa má za sebou 19 ročníkov. Jej cieľom je hľadať na Slovensku stromy s pozoruhodnými príbehmi, ktoré vyzdvihujú význam starých, vzácnych či ohrozených stromov a vzbudzujú záujem ľudí o životné prostredie. Stromom roka 2020 sa stal 700-ročný dub z obce Drnava (okres Rožňava). Ten napokon v európskom finále obsadil 13. miesto s 30 058 hlasmi.

(SITA)

14 Shares

Najnovšie správy

Tento rok sa študenti z Gymnázia Pierra de Couberina v Piešťanoch opäť zapojili do celoslovenskej súťaže René Anasoft litera gymnazistov…
  • 12.04.2021, 00:02
  • Mladí dnes / Školy / Piešťany
Toto leto sa v kaštieli v Moravanoch nad Váhom uskutoční tretí ročník medzinárodnej umeleckej výstavy Artrooms Moravany 3 - témou…
  • 12.04.2021, 10:00
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Výstavy / Región
pondelok, 12. apríla 2021
Meniny má Estera, zajtra Aleš