V Piešťanoch sa dá objednať na Ag testovanie len do stredy

Štátny web korona.gov.sk aktuálne neumožňuje prihlásenie na antigénové testovanie v aprílových termínoch. Ľudia si môžu vybrať termín iba do konca marca, voľné pozície pre budúci mesiac sú aktuálne nedostupné. Ministerstvo zdravotníctva informovalo, prečo takáto situácia nastala a ako ju bude riešiť.

(Autor: www.old.korona.gov.sk)

„K 31. marcu 2021 končia zmluvy medzi ministerstvom zdravotníctva a prevádzkovateľmi mobilných odberných miest na bezplatné antigénové testovanie. Keďže zmluvy je nutné predĺžiť, ministerstvo zaslalo prevádzkovateľom dodatky s upravenými zmluvnými podmienkami a zníženými paušálmi. Návrh dodatkov vychádza zo skúseností z praxe a zároveň kladie dôraz na efektívne nakladanie s verejnými zdrojmi v zdravotníctve,“ uvádza MZ SR.

Ministerstvo však prevádzkovateľom už zaslalo dodatky k predĺženiu zmlúv do 30. júna, ktoré majú byť doručené a podpísané do pondelka 29. marca do 12:00. A tak zrejme už v stredu uvidíme, ktoré komerčné testovacie miesta budú v Piešťanoch naďalej pokračovať a ktoré naopak testovanie ukončia.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína