V Piešťanoch sa dá objednať na Ag testovanie len do stredy

Štátny web korona.gov.sk aktuálne neumožňuje prihlásenie na antigénové testovanie v aprílových termínoch. Ľudia si môžu vybrať termín iba do konca marca, voľné pozície pre budúci mesiac sú aktuálne nedostupné. Ministerstvo zdravotníctva informovalo, prečo takáto situácia nastala a ako ju bude riešiť.

(Autor: www.old.korona.gov.sk)

„K 31. marcu 2021 končia zmluvy medzi ministerstvom zdravotníctva a prevádzkovateľmi mobilných odberných miest na bezplatné antigénové testovanie. Keďže zmluvy je nutné predĺžiť, ministerstvo zaslalo prevádzkovateľom dodatky s upravenými zmluvnými podmienkami a zníženými paušálmi. Návrh dodatkov vychádza zo skúseností z praxe a zároveň kladie dôraz na efektívne nakladanie s verejnými zdrojmi v zdravotníctve,“ uvádza MZ SR.

Ministerstvo však prevádzkovateľom už zaslalo dodatky k predĺženiu zmlúv do 30. júna, ktoré majú byť doručené a podpísané do pondelka 29. marca do 12:00. A tak zrejme už v stredu uvidíme, ktoré komerčné testovacie miesta budú v Piešťanoch naďalej pokračovať a ktoré naopak testovanie ukončia.

142 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. apríla. V tento deň sa v roku 1805 v Blatnej narodil a 16. marca 1879 v…
  • 31.03.2023, 22:27
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 1. apríla 2023
Meniny má Hugo, zajtra Zita