Pribudol bezbariérový priechod na val

Pred časom sme vás informovali o novom kúsku chodníka, ktorý namiesto trávy a blata spája schody vedúce od parkoviska na Nálepkovej ulici na Nábrežie I. Krasku. V tejto piešťanskej lokalite začal vyrastať aj nový nájazd pre bicykle či imobilných.

Zo strmého zjazdu bude bezbariérový prístup. (Autor: am)

Cyklisti doposiaľ využívali strmý betónový zjazd v blízkosti schodov vedúcich od veľkého parkoviska na val. Vozičkárom, ktorí zaparkovali na parkovisku „pri Perle“, však nezostávalo iné, ako dostať sa na Kolonádový most po Nálepkovej ulici v smere na nemocnicu. Bezbariérová možnosť výjazdu na val v okolí parkoviska chýbala.

To sa však v dohľadnej dobe zmení, keďže v blízkosti Krajinského mosta vyrastá aj nájazdová plocha, ktorú budú môcť využiť zdravotne znevýhodnení, cyklisti alebo rodiny s kočíkmi.

Pre imobilných vznikol v uplynulých mesiacoch v lokalite aj bezbariérový prístup k platobným terminálom či priechod na chodník vedúci k mestskému trhovisku. Pohyb na parkovisku by tak pre nich mohol byť o čosi jednoduchší.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. júna 2024
Meniny má Paulína, zajtra Sidónia