Pribudol bezbariérový priechod na val

Pred časom sme vás informovali o novom kúsku chodníka, ktorý namiesto trávy a blata spája schody vedúce od parkoviska na Nálepkovej ulici na Nábrežie I. Krasku. V tejto piešťanskej lokalite začal vyrastať aj nový nájazd pre bicykle či imobilných.

Zo strmého zjazdu bude bezbariérový prístup. (Autor: am)

Cyklisti doposiaľ využívali strmý betónový zjazd v blízkosti schodov vedúcich od veľkého parkoviska na val. Vozičkárom, ktorí zaparkovali na parkovisku „pri Perle“, však nezostávalo iné, ako dostať sa na Kolonádový most po Nálepkovej ulici v smere na nemocnicu. Bezbariérová možnosť výjazdu na val v okolí parkoviska chýbala.

To sa však v dohľadnej dobe zmení, keďže v blízkosti Krajinského mosta vyrastá aj nájazdová plocha, ktorú budú môcť využiť zdravotne znevýhodnení, cyklisti alebo rodiny s kočíkmi.

Pre imobilných vznikol v uplynulých mesiacoch v lokalite aj bezbariérový prístup k platobným terminálom či priechod na chodník vedúci k mestskému trhovisku. Pohyb na parkovisku by tak pre nich mohol byť o čosi jednoduchší.

284 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. marca. Tento deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Meniny má Gabriel.
  • 23.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Kamil Moravčík, riaditeľ Základnej školy M. R. Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, po vyše týždni zareagoval na naše otázky…
  • 22.03.2023, 22:32
  • Piešťany / Blogy / Blogy
piatok, 24. marca 2023
Meniny má Gabriel, zajtra Marián