Po Veľkej noci sa do škôl v niektorých okresoch zrejme vráti celý druhý stupeň

  • Spravodajstvo
  • 24. marca 2021, 12:04

Odstupujúci minister školstva Branislav Gröhling dnes na tlačovej konferencii povedal, že je predpoklad, že po Veľkej noci by mohli do škôl nastúpiť deviataci aj celý druhý stupeň základných škôl. „Nie celoplošne, ale iba v regiónoch, kde bude lepšia epidemická situácia,“ oznámil Gröhling. Vláda dnes tiež zverejnila nové rozdelenie okresov podľa farieb COVID automatu.

(Autor: uvzsr.sk)

Návrh aktualizácie mapy okresov podľa aktuálnej rizikovosti vzhľadom na šírenie ochorenia COVID-19 predložil na rokovanie vlády podpredseda vlády a minister financií poverený riadením ministerstva zdravotníctva Eduard Heger. Nová mapa bude platná od 29. marca. Od budúceho týždňa bude vo štvrtom stupni varovania 14 okresov, v treťom stupni 58. Do druhého stupňa sa zaradí sedem okresov.

Čiernu farbu COVID automatu budú mať od pondelka okresy Čadca, Gelnica, Ilava, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Lučenec, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Poltár, Poprad, Ružomberok, Trenčín, Turčianske Teplice a Žilina.

V bordovej farbe, teda treťom stupni je 58 okresov a medzi tieto okresy bude patriť aj okres Piešťany.

Druhý stupeň bude platiť pre okresy Kežmarok, Levice, Medzilaborce, Nitra, Nové Zámky, Topoľčany a Zlaté Moravce.

Epidemická situácia sa podľa Eduarda Hegera naďalej zlepšuje. Uviedol to na pravidelnej utorňajšej tlačovej besede. Sledované ukazovatele klesajú a všetky sú vo výrazne pozitívnom trende. Najužším profilom sú však podľa štátneho tajomníka ministerstva zdravotníctva Petra Stachuru stále lôžka s možnosťou umelej pľúcnej ventilácie. Rezort však očakáva, že v najbližších dňoch až týždňoch sa začne pozitívne upravovať aj tento ukazovateľ.

Slovensko v porovnaní s okolitými krajinami klesá v počte incidencie na COVID-19, a to pri antigénových aj PCR testoch. Mierne zlepšenie je aj pri kapacite kyslíkových lôžok. Znížil sa denný priemer úmrtí aj reprodukčné číslo.

Pror/sita

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína