V piešťanskom zariadení Domum bojujú s Covidom

  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 23. marca 2021, 09:51

Mesto Piešťany informuje, že v ZSS Domum, ktorého je zriaďovateľom, je 18 klientov a 6 zamestnancov pozitívne testovaných na Covid-19. 30 osôb zostáva v karanténe.


Napriek dodržiavaniu protiepidemiologických opatrení sa v ZSS Domum (v nocľahárni a útulku) u viacerých klientov vyskytlo ochorenie COVID 19.

Personál zariadenia okamžite o tejto skutočnosti informoval zriaďovateľa (Mesto Piešťany), Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trnave a Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Všetci klienti boli pretestovaní a na základe odporúčania RÚVZ v Trnave sú  klienti z útulku a nocľahárne (ubytovaní v jednej  budove) v karanténe. Pracovníci Odboru sociálnych služieb Mestského úradu Piešťany zabezpečujú pre nich stravu, čistiace a hygienické potreby a nevyhnutné nákupy.

Mesto Piešťany poskytuje sociálne služby v 4 pobytových zariadeniach sociálnych služieb (ZSS): Zariadenie opatrovateľskej služby (ZOS) Kalinčiakova ul., ZOS Lumen, Zariadenie pre seniorov (ZpS) Vila Julianna a v ZSS Domum.

Zdroj: piestany.sk

66 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema