Lopatou dobitú mačičku sa zachrániť nepodarilo

V nedeľu 21. marca, len deň po Medzinárodnom dni šťastia, nahlásili piešťanskému útulku dobitú mačku v obci Dvorníky. Mačke v tomto prípade, bohužiaľ, veľký kus šťastia chýbal k tomu, aby mohla ďalej existovať na tomto svete. Jeden z tamojších obyvateľov evidentne pozabudol na to, že zvieratá nie sú veci a jednoducho sa „nemlátia“. Nevinné zviera ubil lopatou, a to, napriek veľkej snahe o záchranu, napokon skonalo.

Čierna mačička mala po údere poškodený mozog. Zdroj foto: FB Viac úsmevov:)

Útulok Piešťany v nedeľu po ôsmej hodine ráno vyzval svojich podporovateľov, či by mohli pomôcť s prevozom zranenej mačky z obce Dvorníky. Tamojší starší pán mal „ovaliť“ mladú mačičku lopatou a prehodiť ju k susedom do záhrady v domnienke, že ide o ich zviera.

Suseda sa o čiernu mačku postarala a kontaktovala útulok, kde prirodzene vyhodnotili, že mačka potrebuje lekárske ošetrenie. Nebolo jasné, aké zranenia presne zviera má, no hralo sa o čas, a tak bolo nutné, aby ho niekto previezol z Dvorníkov do Piešťan. Našťastie, dobrá duša sa opäť našla, aj niekoľko ďalších do zálohy a mačku sa podarilo previezť na ošetrenie.

Približne ročná mačka bola prevezená na kliniku, kde zistili, že zlomeniny síce nemá, ale pravdepodobne poškodený a opuchnutý má mozog, pričom nebolo jasné, či to napokon prežije. Na pána, ktorý si zjavne neuvedomil, že je rok 2021 a týranie zvierat je v dnešnom civilizovanom svete neakceptovateľné, podali trestné oznámenie.

V ten istý deň ošetrovatelia zvierat „otočili“ na kliniku ešte raz, keďže ešte kým sa vôbec stihli vrátiť naspäť, už im bola hlásená ďalšia mačka. Tentoraz nie ubitá, ale zrazená v obci Banka. Nálezcovia ju priviezli, rӧntgen ukázal zlomenú panvu a stehennú kosť na zadnej nohe, čo bolo nutné riešiť operáciou.

A deň plný záchrany mačiek sa neskončil ani touto udalosťou. Popoludní na kliniku previezli kocúrika z Koplotoviec, u ktorého bolo podozrenie, že ho niekto otrávil. Toto sa napokon nepotvrdilo, išlo o infekciu. Nedeľu nakoniec uzavrela smutná správa o tom, že mačička z Dvorníkov uhynula. Pomenovali ju Nera, aby neskonala ako obyčajná nepotrebná vec bez mena.

Útulok však vzhľadom na tieto udalosti, odchyty a liečenia prosí svojich priaznivcov o finančnú pomoc, keďže operácie a veterinárna starostlivosť je pre občianske združenie nákladná.

1K Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián