Zavedie sa možnosť „prenositeľnosti“ tabuľky s evidenčným číslom vozidla

  • Spravodajstvo
  • 18. marca 2021, 13:57

Parlament dnes schválil novelu zákona o cestnej premávke, ktorá zavedie možnosť takzvanej „prenositeľnosti“ tabuľky s evidenčným číslom vozidla (EČV) z pôvodného majiteľa motorového vozidla na nového majiteľa. Pôvodnú tabuľku bude môcť použiť bez ohľadu na to, či má v danom okrese naďalej trvalý pobyt. Viazanosť EČV na okres trvalého pobytu vlastníka vozidla sa vypustí úplne. Za novelu hlasovalo 105 poslancov zo 129 prítomných.

(Autor: svetkuriozit.sk)

Právna úprava zároveň ruší takzvané dvojkrokové oznamovanie prevodu držby vozidla na inú osobu. Znamená to, že kompletná zmena držby vozidla na kupujúceho aj s vydaním nového osvedčenia o evidencii časť II sa vykoná na ktoromkoľvek dopravnom inšpektoráte. Ak by sa vykonala zmena držby vozidla na dopravnom inšpektoráte, ktorá vyžaduje pridelenie nového evidenčného čísla, ktoré nemá tento dopravný inšpektorát na svojom sklade, bude zabezpečené zasielanie nových dokladov a tabuliek s EČV kupujúcemu prostredníctvom kuriérnej služby.

(SITA)

128 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián