Hlohovec otvorí od pondelka materské školy aj I. stupeň základných škôl

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 18. marca 2021, 11:17

Mesto Hlohovec otvorí od pondelka 22. marca materské školy a I. stupeň základných škôl pre všetky deti. Vychádza zo stanoviska Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave, ktorý odporúča postupovať podľa COVID automatu. Okres Hlohovec je zaradený do III. stupňa varovania, je teda bordový. Školy od pondelka 22. marca už nebudú zabezpečovať dištančné vzdelávanie žiakom I. stupňa, ktorí do školy nenastúpia.

(Autor: FB Hlohovec)

„Mesto Hlohovec ako zriaďovateľ škôl bude pri otváraní škôl postupovať podľa usmernenia Ministerstva školstva SR, ktoré sa rovnako opiera o COVID automat. Podmienkou nástupu detí do škôl je negatívny test jedného z rodičov (zákonných zástupcov) žiakov pri prezenčnej forme vyučovania, ktorý nesmie byť starší ako sedem dní, a predloženie čestného vyhlásenia. Súčasne otvoria aj školské jedálne a školské kluby detí,“ informovala radnica.

Na 2. stupni základných škôl sa prezenčne budú učiť tak ako doteraz iba žiaci bez možnosti prístupu k dištančnej forme vzdelávania, ktorí sa tiež musia preukázať negatívnym testom na COVID-19. Ostatní žiaci druhého stupňa pokračujú v dištančnom vzdelávaní.

Základná umelecká škola v Hlohovci pokračuje dištančne v zabehnutom systéme vzdelávania. Centrum voľného času zostáva aj naďalej zatvorené.

Okresy Trnava, Hlohovec a Piešťany budú od 22. marca podľa COVID automatu bordové. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave vydal stanovisko, podľa ktorého neodporúča prezenčné vyučovanie v okrese Piešťany, v okresoch Trnava a Hlohovec majú zriaďovatelia postupovať podľa COVID automatu.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila